FOTO: AS Citadele banka obligācijas iekļauj Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā

2016. gada 15. decembris plkst. 12:57
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 15.decembri, AS Citadele banka subordinētās obligācijas iekļautas regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā, informē biržas pārstāvji. 

Banka Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas darbojas visās trijās Baltijas valstīs. Subordinētās obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 40 miljoni EUR ar nominālvērtību 10 000 EUR par obligāciju. Gada kupona likme ir 6.25% ar procentu izmaksu divas reizes gadā. Obligāciju dzēšanas datums ir 2026. gada 6.decembris, taču bankai ir tiesības tās dzēst pirms termiņa, sākot ar 5. gadu.

Sveicam banku Citadele ar obligāciju iekļaušanu Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. Priecājamies, ka vērtspapīru tirgus kalpo kā dzinējspēks bankas izaugsmes stratēģijas realizācijā, saka Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja un Nasdaq Riga vadītāja.

Obligāciju iekļaušana Baltijas parāda vērtspapīru tirgū ir novērtējums Citadeles līdzšinējai attīstībai un veiksmīgai darbībai finanšu jomā, saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Pieprasījums pēc Citadeles obligācijām pārsniedza piedāvājumu, kas liecina par investoru interesi kvalitatīvu Baltijas emitentu piedāvājumā. Ar piesaistītajām investīcijām nostiprināsim Citadeles kapitāla bāzi un realizēsim izaugsmes plānus. Bet ne tikai – piedāvājot obligācijas regulētajā tirgū, dodam savu ieguldījumu Latvijas finanšu tirgus attīstībā, viņš skaidro. 

Obligācijas iegādājās vairāk nekā 20 investori no visām trijām Baltijas valstīm. Bankas Citadele konsultants obligāciju emisijas programmas sagatavošanā un parakstītājs bija ABLV Bank, savukārt juridisko atbalstu sniedza zvērinātu advokātu birojs Eversheds Bitāns.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds