Ražošana

FOTO: Gadā saražo vairāk nekā 600 jahtu

Žanete Hāka, 26.11.2019

Foto: Žanete Hāka

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Polijas jahtu un jahtu aprīkojuma elementu ražošanas kompānija Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. gadā saražo vairāk nekā 600 jahtu, stāsta kompānijas rīkotājdirektors Maciejs Tvardovskis. Portāls DB ielūkojās uzņēmuma ražotnē Polijā.

Kompānija izveidota 1995.gadā, un jau sākotnēji kompānijas pamatdarbība bija jahtu konstrukcijas elementu, piemēram, korpusu, klāju, grīdu, ražošana. Pēc dažiem darbības gadiem uzņēmuma darbība bija tiktāl attīstījusies, ka esošajā ražotnē vairs nepietika vietas, tādēļ nācās meklēt jaunu atrašanās vietu, un uzņēmums 2004.gadā pārcēlās uz Polijas pilsētu Goleņovu, ražotni izvietojot netālu no pilsētas centra. 2006.gadā uzņēmums pievienojās HanseYachts grupai, kas kopš 2007.gadā tiek kotēta Frankfurtes biržā, un šī pievienošanās stiprināja uzņēmuma pozīcijas un biznesa stabilitāti.

Augošais pieprasījums pēc uzņēmuma produkcijas lika meklēt vēl plašākas telpas, tādēļ 2008.gadā tika izveidota jauna ražotne Goleņovas industriālajā parkā. Pēc tam uzbūvētas vēl divas noliktavas, laboratorija un dizaina studija. 2015.gadā kompānija uzbūvēja vēl vienu ražošanas telpu, kurā notiek jahtas tiek komplektētas ar aksesuāriem. Kopējā ražotnes platība šobrīd sasniedz 17 tūkstošus kvadrātmetru, un tajā tiek izgatavotas jahtas, kas pēc tam ceļo uz visu pasauli.

Kompānija gadā saražo aptuveni 600 jahtu, un ik gadu ražošanas apjomi aug. Ņemot vērā, ka jahta ir ekskluzīvs produkts, standarta ražošana nav ierasts process, jo luksusa jahtas tiek izgatavotas pēc pasūtījuma - katra no tām ir personalizēta un tikai vienā eksemplārā. Kā stāsta uzņēmuma pārstāvji, izgatavoto jahtu garums svārstās no 9 metriem līdz pat 22 metriem. Arī cenas tiek piemērotas individuāli, ņemot vērā izmērus un komplektāciju.

Ražošanas telpās nemitīgi nākas strādāt ar dažādām ķīmiskām vielām, tādēļ darbinieki ģērbj speciālus tērpus un elpošanas aizsardzības līdzekļus. Kopumā uzņēmumā šobrīd strādā aptuveni 800 darbinieku. Ņemot vērā specifisko nozari, darbiniekus nav viegli atrast, tādēļ uzņēmums regulāri sadarbojas ar augstskolām, kā arī piedāvā praksi jauniešiem un apmāca jaunos speciālistus.

Jahtas un to detaļas tiek eksportētas uz dažādām pasaules valstīm, tostarp, Luksemburgu, Skandināviju Vāciju, Horvātiju, Spāniju, Turciju, ASV, Austrāliju, Jaunzēlandi un citur.

Uzņēmums regulāri investē ražošanas procesu uzlabošanā, lai saglabātu konkurētspēju. Ražotnē uz vietas notiek visi ražošanas procesi - sākot no jahtas izgatavošanas, līdz krāsošanai un visu nepieciešamo elementu, tostarp, armatūras, apšuvuma, logu, lūku un cita aprīkojuma pievienošanai, tāpat nesen ražotnes darbinieki uzsākuši vairāku jahtu modeļu interjera aprīkošanu ar visām nepieciešamajām ierīcēm un instalācijām, un šajā virzienā uzņēmums plāno turpināt attīstību, stāsta M. Tverdovskis.

Komentāri

Pievienot komentāru