FOTO: Klintone un Tramps noslēdz savas kampaņas

2016. gada 08. novembris plkst. 12:52
Autors: LETA—AFP/DPA/BBC
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Pienākot ASV prezidenta vēlēšanu dienai, abu lielāko partiju kandidāti - Hilarija Klintone un Donalds Tramps - pusnaktī noslēguši savas kampaņas.

Klintone savu kampaņu pabeidza Roli, Ziemeļkarolīnā, aicinot vēlētājus atbalstīt viņas piedāvāto «cerību pilno, iekļaujošo un plašas sirds Ameriku».

«Šajās vēlēšanās tiek pārbaudītas mūsu galvenās vērtības, taču mana ticība mūsu nākotnei nekad nav bijusi stiprāka,» uzrunājot pamatā gados jauno vēlētāju pūli, uzsvēra demokrātu kandidāte, kas cer kļūt par pirmo sievieti ASV vēsturē, kas ieņems Baltā nama saimnieka krēslu. «Mums nav jāpieņem tumšā un sašķeltā Amerika. Rīt jūs varat balsot par cerību pilnu, iekļaujošu un plašas sirds Ameriku.»

Savukārt Trampa pēdējā kampaņas pieturvieta bija Grandrepidsā, Mičiganā, kur viņš solīja atkal apvienot valsti aiz drošām robežām zem lozunga «Amerika pirmajā vietā».

«Tikai iedomājieties, ko mūsu valsts var sasniegt, ja mēs kā viena tauta viena Dieva vadībā sāksim kopīgi strādāt, salutējot Amerikas karogam,» uzrunājot savus atbalstītājus, izteicās ekscentriskais miljardieris. Viņš, pārtverot Brexit atbalstītāju saukli, mudināja savus atbalstītājus aktīvi doties pie balsošanas urnām, paziņojot, ka šodien ir «mūsu Neatkarības diena».

Tikmēr aptaujas liecina, ka Klintones pārsvars pār Trampu atkal nedaudz pieaudzis, taču joprojām ir neliels.

Dalies ar šo rakstu