FOTO: Liela interese par dalību airBaltic Pilotu akadēmijā

2017. gada 19. decembris plkst. 16:30
Autors: Db.lv/ LETA
Dalies ar šo rakstu

Latvijas lidsabiedrība «airBaltic» otrdien rīkoja pirmo «Atvērto durvju dienu» kandidātiem, kuri izrādījuši interesi pievienoties jaunajai «airBaltic Training» Pilotu akadēmijai. Kopumā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 200 interesenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē A/S «Air Baltic Corporation» Korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede.

Papildināta ar 3.-6. rindkopu

«Mēs esam priecīgi redzēt tik lielu interesi no cilvēkiem jau pirmajā pieteikumu pieņemšanas nedēļā. Šī jaunā izglītības programma ir lieliska iespēja visiem, kuri vēlas veidot karjeru aviācijas nozarē, divu gadu laikā kļūstot par pilotiem. «airBaltic Training» Pilotu akadēmija ir unikāla izglītības programma, kas Baltijas valstīs līdz šim nav bijusi pieejama – mēs piedāvājam augsta līmeņa pilotu apmācības, kas nodrošinās darbu kā «airBaltic» pilotiem,» sacīja «airBaltic» izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss).

Aģentrūra LETA vēsta, ka «airBaltic» lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis «airBaltic» pasākumā informēja - nākamgad apmācībām, kas ilgs divus gadus, tiks uzņemti 24 cilvēki bez iepriekšējām zināšanām. Turpmākajos gados apmācāmo skaits pieaugs - 2019.gadā tas būs 55, 2020.gadā - 70, bet 2021.gadā - 100. Pirmā grupa mācības sāks 2018.gada martā, otra - nākamā gada rudenī.

Mācību teorētiskā daļa notiks «airBaltic Training» centrā Rīgā, savukārt praktiskā apmācība - Liepājas lidostā. Apmācībām tiek iepirkti jauni «Diamond Aircraft» viendzinēja un divdzinēju lidaparāti, kas pēc Cālīša teiktā ir īpaši piemēroti mācību procesam.

Pilna apmācību programma maksā 69 000 eiro, no tiem 10-30% jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. «airBaltic» sola palīdzību mācību kredīta iegūšanā.

Lidsabiedrības viceprezidents uzsvēra, ka visiem Pilotu akadēmijas pirmo apmācību gadu beidzējiem garantēts darbs lidsabiedrībā. Pēc sertifikāta iegūšanas varēs uzsākt darbu virsnieka amatā, bet 4-5 gadu laikā iegūt komerclidmašīnas kapteiņa pakāpi. Cālītis norādīja, ka patlaban «airBaltic» strādā 290 piloti. Ik gadu «airBaltic» esot nepieciešams pieņemt darbā ap 100 jauniem pilotiem - gan pateicoties uzņēmuma izaugsmei, gan tādēļ, ka daļa esošo pilotu izvēlas citu karjeras ceļu. Pēc Cālīša teiktā, 2021.gadā lidsabiedrībai būšot nepieciešami 600 piloti.

«Atvērto durvju dienas» ietvaros visiem apmeklētājiem bija iespēja iegūt informāciju par «airBaltic Training» Pilotu akadēmiju un tās programmu, kā arī konsultēties ar akadēmijas pārstāvjiem.

Pieteikšanās process pirmajam akadēmiskajam gadam noslēgsies 2018. gada 8. janvārī. Atlasi izturējušie kandidāti kļūs par lidsabiedrības profesionālās pilotu apmācības programmas studentiem tās pirmajā klasē un pēc tās absolvēšanas, aptuveni divu gadu laikā, kļūs par «airBaltic» pilotiem. «airBaltic Training» Pilotu akadēmija plāno sākt pirmo akadēmisko gadu 2018. gada martā ar teorētiskās apmācības kursiem. Sākotnēji «airBaltic» iecerējusi izglītot 20 pilotus gadā.

Aviokompānija nodrošina lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem, kā arī tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

«airBaltic» ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80,05% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA «Aircraft Leasing 1» pieder aptuveni 20%. «airBaltic» flotē ir 30 lidmašīnas.

«airBaltic» struktūrvienība «airBaltic Training» savā īpaši izveidotajā apmācības centrā Rīgā piedāvā plašu aviācijas apmācību pakalpojumu klāstu. Uzņēmums izveidots 2010. gadā un kopš tā laika katru gadu sniedz apmācību aptuveni 3 000 profesionāļu no visas pasaules – vairāk nekā 1 500 pilotiem, gandrīz 1 000 stjuartu un vairākiem simtiem lidostas darbinieku, bagāžas aģentiem, drošības darbiniekiem un citiem.

Dalies ar šo rakstu