FOTO: Lielveikala IKEA būvdarbi Latvijā

2017. gada 22. decembris plkst. 8:23
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) gada nogalē veica kārtējo pārbaudi topošā lielveikala IKEA būvobjektā. Pārbaudes secinājums: konstatētas nebūtiskas atkāpes, kas pārsvarā saistītas ar nepilnībām dokumentācijā.

BVKB direktore Svetlana Mjakuškina stāsta, ka būvobjektu kontrolēs tiek pārbaudīts viss būvniecības process, sākot no dokumentācijas un būvdarbu žurnāla līdz skrūvju savienojumiem un konstrukciju metāla sastāvam. Galvenais pārbaužu mērķis ir pārliecināties, vai būvobjekts atbilst projektam, piemēram, vai praksē izmantoti tie paši metāli, kas norādīti projektā, vai tam atbilst skrūvju pievilkšanas spēks utt. Lai par to pārliecinātos, BVKB eksperti un būvinspektori objektā arī veic savus mērījumus. Piemēram, lai noteiktu konstrukcijās izmantotā metāla sastāvu, ir iegādāti īpaši aparāti, kuru cena ir ap 50 000 eiro. S. Mjakuškina uzsver, ka līdztekus mērījumiem pārbaudes balstās arī uz risku analīzi.

Lielveikala IKEA būvnieks ir uzņēmums UPB un plānots, ka objekts ekspluatācijā tiks nodots nākamā gada augustā. Pagaidām visi darbi rit saskaņā ar izstrādāto laika grafiku. IKEA veikalu Latvijā pārvaldīs SIA Paul Mason Properties, slēdzot franšīzes līgumu ar Inter IKEA Systems BV. Veikala platība būs 34,5 000 kvadrātmetru ar vairāk nekā 1000 automašīnu stāvvietām. Būvniecības izmaksas ir vairāk nekā 60 miljoni eiro.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

FOTO: Noslēdzies viens no apjomīgākajiem un arhitektoniski sarežģītākajiem projektiem Alūksnē
Ar tiesas lēmumu atkal aptur fabrikas Aurora nojaukšanu
Daudzdzīvokļu nama siltināšanā Mundigciemā ieguldīti 294 000 eiro
FOTO: Db.lv viesojas atjaunotajā VEF Kultūras pilī
Turpinās daudzdzīvokļu namu Trebū HOME būvniecība

Dalies ar šo rakstu