Pakalpojumi

Rīgas IKEA veikala pārvaldītājs reģistrējis komercķīlu 7,5 miljonu eiro apmērā

LETA, 11.06.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Zviedrijas mēbeļu kompānijas «IKEA» Rīgas veikala pārvaldītājs SIA «Paul Mason Properties» pagājušajā nedēļā reģistrējis komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 7,5 miljoni eiro, ziņo «Lursoft» klientu portfelis.

«Paul Mason Properties» šī ir pirmā komercķīla, uzņēmumam par labu «SEB bankā» ieķīlājot visu tam piederošo mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas. Komercķīla nodrošina prasījumus, kas izriet no šogad maijā noslēgtā overdrafta līguma.

Šogad rudenī Rīgā plānots atvērt «IKEA» veikalu, kura kopējā platība būs 35 000 kvadrātmetru. Veikals platības ziņā aptuveni par trešo daļu pārspēs Viļņas «IKEA», piedāvājot arī plašāku preču sortimentu. Nepieciešamības gadījumā veikala telpas būs iespējams paplašināt par vēl aptuveni 6000 kvadrātmetriem. Nākotnē uzņēmuma plānos ietilpst arī preču saņemšanas punktu izveidošana Latvijas reģionos, kur pircēji varēs saņemt «IKEA» iegādātās preces tuvāk mājām.

Kompānija «Paul Mason Properties» reģistrēta 2015. gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 tūkstoši eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā «FE Corporation B.V. Netherlands». Pērn «Paul Mason Properties» ieņēmumus no pamatdarbības neguva, bet uzņēmuma zaudējumi bija 149 592 eiro.

Pirmais «IKEA» veikals Baltijas valstīs - Lietuvā, netālu no Viļņas lidostas, tika atklāts 2013. gadā.

Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču koncernu «IKEA» 1943. gadā dibināja Ingvars Kamprads. Patlaban uzņēmumam ir aptuveni 400 tirdzniecības vietu gandrīz 50 pasaules valstīs, un aptuveni 10% no veikaliem vada franšīzes ņēmēji.

Tev varētu interesēt arī:

Ikea izveidojis jaunu kredītkarti, taču tai ir viens mīnuss

IKEA Latvija meklē vairāk nekā 100 darbinieku

Ikea paliks uzticīga zemām cenām

Netālu no topošā Ikea būvēs jaunu McDonald's restorānu

Eksperte: Tipiski tirdzniecības centri nākotnē izzudīs