FOTO: New Hanza kvartālā jau ieguldīti 50 miljoni eiro, nākamgad investēs vēl 40 miljonus

2017. gada 08. decembris plkst. 15:58
Dalies ar šo rakstu

Lai iepazītos ar darījumu un dzīvojamā kvartāla New Hanza koncepciju un jau paveikto, piektdien tajā viesojās Rīgas domes vadība.

Mērs Nils Ušakovs secināja, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī pavelk uz augšu apkārtējās teritorijas.

«Turklāt šajā gadījumā te visu paveikuši privātie uzņēmēji par saviem līdzekļiem, pat izbūvējot ielas. Pirms gadiem desmit te bija pilnīgi nesakārtots rajons, un pēc pieciem gadiem te izskatīsies tā, kā jāizskatās pilsētai,» norādīja domes priekšsēdētājs.

New Hanza tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez ABLV Bank galvenās mītnes, biroju un dzīvojamām ēkām paredzēts arī multifunkcionāls izklaides centrs Hanzas perons, bērnudārzs un skola, kā arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai teritorijas centrā.

Projekta teritorijā investori jau ieguldījuši ap 50 miljoniem eiro, un nākamgad plānots ieguldīt vēl 40 miljonus eiro. Pēc gada plānots pabeigt Hanzas peronu, bet līdz 2019.gadam paredzēts pabeigt infrastruktūras projekta 2.kārtu, izveidojot piecas jaunas ielas un labiekārtojot teritoriju 2,5 hektāru platībā, informē Rīgas domē.

New Hanza teritorija atrodas blakus Skanstes apkaimei, kuru nākotnē plānots ievērojami attīstīt. Patlaban ir izstrādāts Skanstes teritorijas lokālplānojums, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sācis teritorijas revitalizācijas projektu.

Dalies ar šo rakstu