FOTO: Skonto Plan KeyBridge projektam Lielbritānijā piegādās 1500 fasāžu elementus

2018. gada 17. decembris plkst. 15:18
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Skonto Group» uzņēmums «Skonto Plan» pirms dažiem mēnešiem sācis darbus pie «KeyBridge» projekta Lielbritānijā, ar mērķi nodrošināt fasāžu uzstādīšanas darbus divu dzīvojamo ēku būvniecībā 22 stāvu «KeyBridge House» un 37 stāvu «KeyBridge Lofts», kuri taps Londonas apkaimē ar ļoti strauju attīstības līmeni – Voksholas rajonā, stāsta «Skonto Plan» direktors Raimonds Freimanis. Kopumā uz «KeyBridge» būvniecības vietu paredzēts nogādāt 1500 fasāžu elementus.

Šis projekts ir ievērojams solis tam, lai «Skonto Plan» nostiprinātu savas pozīcijas ārvalstu būvniecības tirgos. Jau šobrīd 98% no uzņēmumu produkcijas tiek nosūtītas ārpus Latvijas, bet «KeyBridge» ir īpaši nozīmīgs projekts, kas uzņēmumam ļauj pierādīt savu eksporta potenciālu un spēju piedalīties apjomīgos projektos, skaidro uzņēmuma pārstāvis.

Kopumā uz «KeyBridge» būvniecības vietu paredzēts nogādāt 1500 fasāžu elementus, kuri būs pilnībā sagatavoti rūpnīcā, lai minimizētu montāžas darbus uz vietas objektā. Katra elementa lielums būs līdz 2,5 metriem platumā un līdz 3,5 metriem garumā ar svaru līdz pat vienai tonnai. Visi elementi, tajā skaitā dekoratīvā ķieģeļu apdare, tiks ražoti «Skonto Plan» Tukuma rūpnīcā.

Tomēr, vēl pirms uzsākt masveida fasāžu konstrukciju elementu ražošanas darbus, «Skonto Plan» izstrādāja arī projekta prototipa maketu jeb pilna izmēra konstrukciju modeli, lai pārliecinātos par izvēlēto tehnisko risinājumu izpildījumu un, lai saskaņotu fasādes vizuālo izskatu ar klientu.

Savukārt pēc prototipa maketa saskaņošanas ar klientu, ņemot vērā to, ka projektā paredzēti tehniskie risinājumi ir nestandarta un līdz šim iepriekš nav pārbaudīti praksē, prototipa maketam tika veikti padziļināti gaisa spiediena, ūdensnecaurlaidības un slodžu testi, kas ir priekšnoteikums masveida ražošanas uzsākšanai. Testi tika veikti sadarbībā ar pasaules vadošo alumīnija sistēmu piegādātāju «Schueco», kompānijas testu centrā Vācijas pilsētā Bīlefeldē. Visu testēšanas procesu novēroja neatkarīgie eksperti no Lielbritānijā akreditētā testēšanas centra «Vinci», lai šī projekta konstrukcijas saņemtu derīgu atzinumu par to atbilstību Lielbritānijas būvniecības standartiem.

Testu laikā prototipa makets tiks pakļauts ekstremālai laikapstākļu (ūdens un vēja) iedarbībai (vētrai analogiem apstākļiem) kā arī virsnormatīvām statiskajām un dinamiskajām slodzēm. Turklāt, testēšana notika arī pie deformēta prototipa stāvokļa, lai maksimāli pietuvinātu testa apstākļus sliktākajam iespējamajam scenārijam, kas iespējams ēkas dzīves cikla laikā.

Pēc vairāku nedēļu intensīva darba, piedaloties uzņēmuma darbiniekiem no projektu vadības, montāžas, ražošanas un projektēšanas daļām, visi paredzētie testi tika izieti bez aizrādījumiem, kas ir vērtējams kā izcils rezultāts un garantija, ka ēkas fasāžu elementi kalpos tiem paredzētajā veidā.

Šī pieredze ir ļāvusi uzņēmuma darbiniekiem gūt jaunus iespaidus par to, kā notiek šāda veida testēšana un nostiprināt «Skonto Plan» speciālistu zināšanas un pieredzi, tās arvien vairāk piemērojot augstajiem Rietumeiropas standartiem, lai vairāk nostiprinātu «Skotno Plan» lomu kā vienam no lielākajiem Latvijas būvniecības eksportētājiem.

Noslēdzoties testēšanas procesam, «Skonto Plan» ir uzsākuši projekta elementu masveida ražošanu, lai jau 2019. gada februārī uzsāktu to montāžu uz vietas projektā.

«KeyBridge» projekts atrodas Londonas sirdī, prestižajā Voksholas rajonā. Tā ietvaros tiek būvētas divas dzīvojamās ēkas – 22 stāvu «KeyBridge House» un 37 stāvu «KeyBridge Lofts». Pēdējā kļūs par pašlaik augstāko ķieģeļu dzīvojamo ēku Apvienotajā Karalistē. Abās ēkās kopā paredzēti 470 jauni dažāda izmēra mājokļi – no nelieliem studio tipa līdz plašiem četru istabu luksusa dzīvokļiem, kā arī «penthouse». Līguma kopējā summa ir 21 miljons eiro.

Dalies ar šo rakstu