FOTO: Starmešos - Latvijas biznesa elite

2015. gada 06. novembris plkst. 8:36
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Kopā nopelnīti 1,39 miljardi eiro, apgrozīti 27,65 miljardi eiro – tāda ir 500 lielāko Latvijas uzņēmumu galveno rādītāju bilance 2014. gadā, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

TOP 500 līderu sastāvs pagājušajā gadā nav būtiski mainījies, notikušas vien nelielas rokādes. Tāpat kā vairākus iepriekšējos gadus, arī šogad topa virsotnē valda neliela garlaicība – pirmajā vietā, kā ierasts, ir ķīmisko vielu vairumtirgotājs SIA Uralchem Trading, otro vietu tikpat ierasti ieņem a/s Latvenergo. Godpilnajā trešajā pozīcijā no iepriekšējās 5. vietas ir pakāpies mazumtirgotājs SIA Rimi Latvia, kas ir atstājis aiz sevis gan tuvāko konkurentu SIA Maxima Latvija, gan naftas produktu vairumtirgotāju SIA Orlen Latvija.

Jāatzīmē, ka topa pirmajā desmitniekā ir atgriezies degvielas mazumtirgotājs SIA Statoil Fuel & Retail Latvia, kurš iepriekšējā TOP 500 sarakstā finanšu perioda maiņas dēļ paguva ielēkt vien ar četru mēnešu apgrozījuma datiem, tādējādi 2013. gadā noslīdot līdz 36. pozīcijai.

Pagājušajā gadā TOP 500 ir atstājuši 74 uzņēmumi, kas bija lielāko sarakstā vēl gadu iepriekš, attiecīgi tikpat daudz ir topa jaunpienācēju. Savukārt 2013. gadā šis skaitlis bija ievērojami mazāks – lielāko sarakstā nomainījās tikai 54 uzņēmumi, un arī vairākus iepriekšējos gadus šis daudzums nav bijis būtiski lielāks. Iespējams, šie šķietami nebūtiskie pagājušā gada skaitļi tomēr ir jāuztver kā viens no signāliem, ka Latvijas ekonomikā pērn līdz ar globālajiem procesiem ir sākušās pārmaiņas, kas, visticamākais, vēl spilgtāk atainosies 2015. gada rādītājos.

Visu rakstu Līderu skrējiens sāk pierimt lasiet 6. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Raksta galerijā - Dienas Biznesa TOP 500 apbalvošanas ceremonija!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds