Dzīvesstils

FOTO: Uldevena pils īpašnieks Db.lv sagaida, apjozies ar zobenu

Laura Mazbērziņa, 25.04.2018

«Uldevena pils» izveidotājs - vēstures entuziasts un karikatūrists Agris Liepiņš.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielvārdes senlatviešu «Uldevena pili» veidojis vēstures entuziasts un laikraksta Dienas Bizness karikatūrists Agris Liepiņš. Tā ir 11. līdz 12. gadsimta pils ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām.

Īpašnieks neesot rēķinājis cik daudz ir ieguldījis pils tapšanā, taču ir ņemts kredīts bankā, kā arī ir bijis liels atbalsts no dažādiem sponsoriem, kā, piemēram, SIA «Rīgas tilti», «Latvijas Mobilais Telefons». «Lielākā vērtība jau tur ir paša darbs un zināšanas,» skaidro A.Liepiņš.

A. Liepiņam, «Uldevena pils» īpašniekam, 1997. gada 19. jūlijā ar Lielvārdes domi tika noslēgts zemes nomas līgums nolūkā izveidot senlatviešu koka pils modeli kā tūrisma objektu. Toreiz tā bija absolūta bezprecedenta situācija, jo neviens nezināja, kā šo pili noformēt, jo tai nevar izveidot projektu šodienas izpratnē. Pēc šodienas atzinuma, tur ir šķūnīši. Taču ar laiku, pēc A. Liepiņa vārdiem, Lielvārdes domei pārgāja labais nodoms, un tā sāka hroniski neievērot līgumu.

A. Liepiņš minēja, ka bez viņa saskaņojuma uz viņam iznomātas zemes vairākkārt notika rakšanas darbi, kuriem piekrišanu deva dome. Lai gan visādi ir gājis ar Lielvārdes domi, šī brīža situāciju A. Liepiņš raksturo kā labu un mierīgu.

«Uldevena pils» apmeklētāji ir 70% Latvijas iedzīvotāji un 30% tūristi no citām valstīm. «Gribētos, lai vairāk brauc pusaudži, lai viņiem interesētu vēsture,» savās bažās dalās A. Liepiņš.

Paplašināšanas darbi «Uldevena pilij» netiks veikti, taču katru gadu notiek esošās teritorijas atjaunošanas darbi. Konkrētas ieguldītās summas A. Liepiņš gan neatklāj.

««Uldevena pils» tikta uzcelta, iespaidojoties no arheoloģiskajiem materiāliem. Tās vizualizācija ir balstīta uz dažādās Latvijas vietās atrasto seno būvju atlieku izpētes rezultātiem kā autora versija par Lielvārdes novada vecākā - Uldevena - rezidenci,» komentē A. Liepiņš.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO: DB karikatūrista Agra Liepiņa grāmatas Senā Latvija atvēršanas svētki

DB karikatūrists Agris Liepiņš izmēģina modernās tehnoloģijas

Kā top?: Laikraksta Dienas Bizness karikatūra

Saņem mākslinieka Agra Liepiņa dāvinājumu - vērtīgu monētu depozītu

Komentāri

Pievienot komentāru