FOTO: Valmiermuižas alus eksperimentējot izveido alternatīvu importa produktiem 

Ar katru gadu alus darītava SIA «Valmiermuižas alus» kāpina saražotās un realizētās produkcijas apjomu, kā arī pievēršas jaunām garšām un produktiem.

Elīna Pankovska, 22.11.2017
1/41

Aigars Ruņģis


Fotoattēli skatāmi raksta galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Kopējais uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, palielinājies par vairāk nekā 10% un sasniedzis 4,23 milj. eiro. SIA «Valmiermuižas alus» ar trijām darītavā radītām garšām piedalās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā «Eksporta un inovācijas balva 2017» kategorijās «Importa aizstājējprodukts» un «Inovatīvākais produkts». Tostarp ir «Valmiermuižas kviešu alus», rabarberu zelteris «Gardu muti» un «Valmiermuižas gaišais degalus». Jāmin, ka uzņēmums šogad strauji kāpinājis arī eksporta apjomu un iekarojis citu zemju tirgus.

«Ejam izteikti tradicionālo ceļu, kombinējot četras sastāvdaļas – ūdeni, apiņus, iesalu un raugu –, un tā iegūstam garšu buķetes,» stāsta SIA «Valmiermuižas alus» valdes loceklis Aigars Ruņģis. Viens no konkursā pieteiktajiem produktiem «Valmiermuižas kviešu alus» arī tiek brūvēts pēc šī alus tīrības likuma. Atšķirība ir tā, ka kviešu alus nav tik rūgts, jo brūvēšanas procesā tiek izmantots krietni mazāk apiņu, nekā ierasts. Pēc viņa domām, šis produkts varētu izkonkurēt importa kviešu alu Latvijā. Viņš arī piebilst, ka Valmiermuižas alus darītava ir viena no nedaudzajām Latvijā, kas brūvē šādu alu.

«Ja reiz franči var gatavot pasaules slavenu kalvadosu no Normandijas sidra, tad mēs varam darīt tikpat smalku degalu no «Valmiermuižas alus»,» stāsta gan nosaukuma, gan idejas autors A. Ruņģis. Gaišais degalus tiek iegūts, dedzinot jeb vienu reizi destilējot alu. Tas tiek darīts tikai vienu reizi, lai saglabātu iesala garšu.

Visu rakstu Neapstājas pie sasniegtā lasiet trešdienas, 22. novembra, laikrakstā Dienas Bizness!

Jaunākais izdevums