Ražošana

Veiksmīgākie alus eksportētāji pērn - Cēsu alus un Valmiermuižas alus

LETA, 05.02.2018

AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Īpaša vērība 2017.gadā alus darīšanas jomā pievērsta ilgtspējīgai attīstībai, uzsverot vienotas vides, sociālā un ekonomiskā attīstības nozīmi.

Konkursa Latvijas Alus gada balva 2017 nominācijā Lielākais kāpums alus eksporta tirgū par labākajām atzītas alus darītavas Cēsu alus un Valmiermuižas alus, aģentūra LETA uzzināja no konkursa organizatores, biedrības Alus brālība.

Alus darītava Cēsu alus atzīta par labāko lielo uzņēmumu grupā, bet Valmiermuižas alus - par labāko mazo uzņēmumu grupā.

Alus darītava Cēsu alus šogad saņēma balvu kā labākā arī nominācijā Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā, bet nominācijā Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā par uzvarētāju atzīta zīmola Tērvetes alus darītava AS Tērvetes AL, bet atzinības rakstus šajā grupā saņēma Bauskas alus un SIA Alus nams.

Biedrībā informēja, ka nominācijā Videi draudzīgākais un sociāli atbildīgākais ražošanas uzņēmums šogad uzvarētāji ir trīs uzņēmumi - Aldaris, Bauskas alus un Cēsu alus, jo īpaša vērība 2017.gadā alus darīšanas jomā pievērsta ilgtspējīgai attīstībai, uzsverot vienotas vides, sociālā un ekonomiskā attīstības nozīmi.

Savukārt nominācijā Gada alus reklāmas tēls gada balvu saņēma Aldaris - par pasākuma kopumu saistībā ar zīmolu Mežpils alus, kā arī Valmiermuižas alus - par aktīvu darbību reģionos un sabiedrības izglītošanu alus nozarē.

Bauskas alus tradicionālās vērtības etiķete Bauskas alus un Valmiermuižas alus zīmols Namejs ir divi produkti, kas apbalvoti nominācijā Gada jaunums, spilgtākais notikums nozarē. Šajā nominācijā piešķirta atzinība arī SIA Madonas alus - par zaļo ideju saistībā ar bišu alus zīmolu Beeer.

Alus brālībā informēja, ka nominācijā Labākais alus iepakojums balvu saņēma Valmiermuižas alus, kurš atzinību izpelnījās par grafikas dizaina risinājumiem alus zīmolam Namejs, kurš veltīts spēlfilmai Nameja Gredzens un svētkiem un dabas ritējumam par godu radīto produktu etiķeti - Saule & Mēness etiķešu komplektiem.

Konkursa atbalstītāja graudkopības kooperatīva Latraps speciālbalvu uzņēmumam par pērn sasniegtajiem rezultātiem saņēma alus darītava Pumpurs, bet konkursa uzvarētāji tautas balsojumā nominācijai Mīlētākā Latvijas alus darītava bija divi - IndieJānis nano alus darītavu grupā, bet mazo alus darītavu grupā - Bauskas alus.

Balvu Par mūža ieguldījumu alus nozarē šogad saņēma Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Daina Kārkliņa. urpretī Brenguļu alus darītavai Abula piešķirta atzinība par reģionālo alus darīšanas meistarību.

Latvijas Alus gada balvas 2017 atbalstītāja SIA SnapTest.LV sadarbības partneris Hygiena savu atbalstu piešķīra Jaunpils alus darītavai.

Konkursa organizatori informēja, ka pērn darbību sākušas sešas jaunas, mazās alus darītavas - Ezerbrūzis, Ziemeļenkurs, IndieJānis, Jaunpils, Vecmuiža un Pumpura alus, kuriem Alus brālība vadītājs Andrejs Šikors pasniedza atzinības rakstus sveicot ar pievienošanos alus darītāju saimei.

Jau ziņots, ka Alus gada balva 2017 pasniegšanas ceremonija notika šā gada 3.februārī VEF kultūras pilī, Rīgā, godinot nozares veiksminiekus un izceļot pagājušās sezonas sasniegumus.

Pasākumu septīto gadu pasākumu organizē alus, kvasa un iesala dzērienu biedrība Alusbrālība un Latvijas alus darītāju savienība (LADS).