FOTO, VIDEO: Investējot 10 miljonus eiro, Ventspilī būvēs jaunu baseinu 

Ventspils ūdens piedzīvojumu parkam esošais baseins ir kļuvis par šauru, tāpēc turpmāko divu gadu laikā, investējot vairāk nekā 10 miljonus eiro, plānots uzbūvēt jaunu.

Monta Glumane, 04.3.2019
1/38

Ventspils Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Jurģis Liepājnieks.

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Jaunais baseins, kurā plānoti astoņi 50 metrus gari peldēšanas celiņi, kā arī rehabilitācijas centrs, neliela viesnīca un kafejnīca atradīsies netālu no Ventspils Olimpiskā centra, Sporta un Kuldīgas ielas krustojumā.

Šobrīd ir noslēgts līgums ar projektētājiem, kuriem līdz šā gada beigām ir jāsagatavo būvprojekts. Plānots, ka būvniecības process ilgs divus gadus.

«Jauns baseins mums ir ļoti nepieciešams, jo peldēšana ir ļoti pieprasīta. Baseins paredzēts ar paceļamo grīdu, kas nozīmē, ka būs iespējams variēt dziļumu. Rehabilitācijas centrs būs orientēts arī uz profesionāliem sportistiem un var teikt, ka būs iespējams attīstīt medicīnas tūrismu. Šis projekts nozīmē arī aptuveni 40 līdz 50 jaunas darbavietas, investīcijas un papildus līdzekļus no tūristiem,» stāsta Ventspils Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Jurģis Liepājnieks.

Šobrīd Ventspils Olimpiskā centra pārraudzībā ir divi ūdens piedzīvojumu parki. Vasaras akvaparks, kas atrodas Ventspils pludmalē atklāts 2003. gada pavasarī, bet Ventspils ūdens piedzīvojumu parks 2009. gadā.

Ūdens piedzīvojumu parks sastāv no divām daļām - senāko veido viens lielais un mazais baseins, kas 80. gados tika būvēts skolas vajadzībām. 2001. gadā tas nonāca Ventspils Olimpiskā centra pārvaldībā kā sporta bāze un 2009. gadā tika veikta tā rekonstrukcija un piebūvēta ūdens piedzīvojumu parka daļa un atjaunota senākā, bet netika veiktas būtiskas pārbūves.

Ventspils ūdens piedzīvojuma parka baseinus no rītiem visbiežāk izmanto skolu audzēkņi, bet pēcpusdienās - individuālie apmeklētāji. Tāpat uz ūdens piedzīvojumu parku brauc arī citu pašvaldību iedzīvotāji.

Savukārt ūdens atrakciju un spa daļas piedāvājumu iespējams iegādāties atsevišķi. Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā divas slīdrenes, «kalna upi», bērnu silto baseinu, viļņu baseinu, burbuļvannas un citus pakalpojumus. Novērots, ka darba dienās un nesezonā apmeklētāju vidū vairāk ir ventspilnieki, bet vēsās vasarās atpūtas vietu iecienījuši lietuvieši. Siltā laikā vairāk pieprasīts ūdens piedzīvojumu parks, kas atrodas pie jūras, bet vēsajā - pilsētas centrā un iekštelpās. Brīvdienās, kā arī darba dienu vakaros ūdens piedzīvojumu parku apmeklē arī ģimenes ar bērniem un apmeklētāji, kas vēlas relaksēties pēc sporta nodarbībām. Savukārt skolēnu brīvdienās tie vairāk ir bērni un jaunieši, kā arī brauc tūristi no visas Latvijas. Ik gadu Ventspils ūdens piedzīvojumu parku apmeklē aptuveni 200 000 apmeklētāju.

Runājot par konkurenci, Ventspils Olimpiskā centra Sporta un mārketinga nodaļas vadītāja Daiga Dūma norāda: «Tuvākais ūdens piedzīvojumu parks ir «Līvu akvaparks» pie Rīgas, bet ar to grūti salīdzināt, jo tas ir daudz plašāks, bet vienlaikus arī cenu līmenis ir cits. Konkurenci tādā līmenī neesam analizējuši, jo šis ūdens piedzīvojumu parks ir tikai viena no tūrisma sastāvdaļām. Uzcelt tikai vienu objektu ir diezgan netālredzīgi. Mūsu gadījumā tas izslēdz risku, ka uz vienu objektu neviens nebrauks.Tā ir sistēma, kas viena otru balsta.» Arī Liepājas Olimpisko centru ventspilnieki uzskata par kolēģiem, nevis konkurentiem. D.Dūma norāda, ka pašvaldība uzņēmusies ūdens piedzīvojuma parka apsaimniekošanu, jo privātas investīcijas netika sagaidītas.

Veidojot cenu politiku, pašvaldība cenšas rēķināties ar reģiona iedzīvotāju maksātspēju. «Cilvēki nav ar mieru maksāt lielu naudu, jo viņi to nevar atļauties, tāpēc mēs to mēģinām kompensēt ar atlaižu politiku. Brīvdienās mums ir nedaudz augstākas cenas, bet darba dienās zemākas, lai cilvēki varētu atrast laiku,» komentē D.Dūma.

Ventspils ūdens piedzīvojumu parka darbību ietekmējis arī 2017.gadā notikušais nelaimes gadījums, kad mazajā baseinā noslīka bērns. D. Dūma stāsta, ka nelaimes gadījums mainīja kārtību, kādā ūdens piedzīvojumu parks piedāvā savus pakalpojumus - Ventspils Olimpiskais centrs un ūdens piedzīvojumu parks vairāk šādas peldēšanas apmācības nepiedāvā, bet to dara kāda biedrība, kurā ir sertificēti peldēšanas treneri ar interešu izglītības licenci. Ņemot vērā pieredzi ir noteikts maksimālais bērnu skaits grupā, kā arī paralēli visus baseinus uzmana vismaz divi glābēji. Pirms nelaimes gadījuma baseinā darbojās tikai treneris ar bērniem.

«No sporta viedokļa mēs varam piedāvāt konkurētspējīgu piedāvājumu, bet, lai piesaistītu starptautisku uzmanību, būtu nepieciešama viesnīca. Pasaules līmeņa sportisti vēlas dzīvot četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, bet šobrīd mums pilsētā tādu nav vispār,» secina D.Dūma.

Tevi varētu interesēt

Ventspilī ir pieprasīti neapbūvēti zemesgabali privātmāju apbūvei vidēji no 1000 - 1700...

Gaidāmās vētras dēļ Ventspilī un Liepājā Jaungada svinības, iespējams, notiks bez salūta,...

Ceturtdien Ventspils uzņēmums AS «Diāna» atvēra renovēto veikalu «top!» Andreja ielā 5,...

«Mums bija piedāvājums no kādas kompānijas Ventspilī, kas gribēja atvērt piecu zvaigžņu...

Neraugoties uz to, ka Ventspilī gaiss iedzīvotāju veselībai nekaitē, Valsts vides dienests...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

No 2019. gada 1. februāra Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas...

Kaulu lūzumu fiksācijas līdzekļu drukāšanas uzņēmums «CastPrint» sācis savus pakalpojumus...

Ar tālu un eksotisku galamērķi sevi pieteicis tūroperators Itaka, kas atpūtniekus vedīs...

Sagaidāms, ka šogad, Latvijas tirgū ienākot jaunām tūrisma kompānijām, konkurence varētu būtiski...

Taksometru izsaukšanas platforma Taxify, kas pašlaik darbojas jau trīs Latvijas pilsētās –...

Tuvāko mēnešu laikā veselības ministre Ilze Viņķele (AP) sola nākt klajā ar...

Februāra pirmajās dienās durvis vērs Baltijā pirmais godīgo cenu koncepta restorāns, kurā...

Baltijas redzes aprūpes uzņēmums OC VISION tirgū ieviesis jaunu optikas zīmolu, un Pasaules Optikas...

Balstoties uz miljoniem viesnīcu apmeklētāju viedokli pēdējā gada laikā, TripAdvisor apkopojis...

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izmantotā publiskā informācija liecina, ka par...