Lauksaimniecība

Graudu pirmapstrādes kompleksos Latraps ieguldīs septiņus miljonus eiro

Sandra Dieziņa, 22.01.2018

Avots: latraps.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Jaunajā kompleksā Saldū un graudu pirmapstrādes kompleksā Daugavpilī šogad kopumā paredzēts investēt aptuveni septiņus miljonus eiro.

LPKS Latraps Saldū sāk būvēt miljonus vērto graudu pirmapstrādes kompleksu.

Jaunā kompleksa pamatos Saldū pagājušajā nedēļā iemūrēta kapsula nākamajām paaudzēm. Jaunajā kompleksā Saldū un graudu pirmapstrādes kompleksā Daugavpilī šogad kopumā paredzēts investēt aptuveni septiņus miljonus eiro, informē Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža.

Saldus Latraps pirmapstrādes kompleksa pirmās kārtās būvniecības izmaksas ir 2,6 miljoni. Šajā pieņemšanas punktā būs kalte ar žāvēšanas jaudu 45t/h, četri lieli un četri mazie torņi. Pēc pirmā būvniecības posma pabeigšanas kopējā uzglabāšanas kapacitāte būs 12 000 tonnas, savukārt pieņemšanas jauda 300t/h. Šobrīd kompleksā plānotas 7-10 jaunas darba vietas.

Kā Saldū kapsulas iemūrēšanas svinīgajā pasākumā pauda Latraps ģenerāldirektors, «Saldus pirmapstrādes komplekss ir jau septītais Latraps graudu pieņemšanas punkts visā Latvijā. Latraps vērtībās – godprātībā, profesionalitātē, stabilitātē un ilgtspējā – tiek celts Saldus pirmapstrādes komplekss, tas zels un plauks, vairojot Kurzemes un visu Latvijas saimnieku labklājību». Ruža arī norādīja, ka Latvijā joprojām nepietiek graudu uzglabāšanas jaudas un kapacitātes, tāpēc katru gadu Latarps turpina attīstīties un būvē klāt jaunus pirmapstrādes kompleksus.

Šobrīd top pirmapstrādes komplekss Saldū, kā arī sākta pirmapstrādes kompleksa būvniecība Daugavpilī. Saldus kompleksa pirmo būvniecības posmu iecerēts pabeigt līdz šī gada graudu ražas sezonas sākumam. Savukārt Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš pauda prieku par to, ka Latraps izvēlējies tieši Saldū celt savu pirmapstrādes kompleksu. «Kooperācija ir spēks un virzība uz vienotību, novēlu Latraps to saglabāt un turpināt attīstīties. Kurzemniekiem vēlu bagātas graudu ražas un lai Saldus pirmapstrādes kompleksa bunkuri un torņi vienmēr pilni,» pauda Doniņš. Kopā ar vēlējumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika likta arī divu eiro monēta ar Kurzemes ģerboni reversā.

Latraps pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 185,504 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,9% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, savukārt kooperatīva peļņa samazinājās par 1,8% - līdz 1,399 miljoniem eiro.