Grindeks izstrādā 20 jaunus produktus

2012. gada 06. februāris plkst. 10:40
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd a/s Grindeks izstrādē ir 20 jauni produktu, tostarp arī jaunas preparāta Mildronāts kombinācijas, kā arī patentbrīvie medikamenti. Grindeks galvenās terapeitiskās grupas ir sirds un asinsvadu medikamenti, pretvēža zāles un centrālo nervu sistēmu ietekmējoši medikamenti, taču uzņēmums pievērsies arī citiem terapeitiskajiem virzieniem - gastroenteroloģiskām zālēm un antibakteriālajiem medikamentiem.

Uzņēmuma stratēģija paredz, ka jaunie produkti tiks ieviesti pakāpeniski – ik gadu produktu klāsts tiks papildināts ar vismaz četriem jauniem medikamentiem.

«Pēdējās nedēļās mēs ļoti nopietni analizējām izstrādājamo produktu portfeli gan patentbrīvo, gan oriģinālo medikamentu jomā,» norādīja a/s Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. «Ir skaidrs, ka ar oriģinālajiem produktiem mums ir jāienāk tirgū maksimāli ātri, lai to patentaizsardzības laiks būtu maksimāli ilgs, savukārt ar patentbrīvajiem medikamentiem tirgū ir jābūt vieniem no pirmajiem, lai izmantotu visas konkurences priekšrocības,» viņš skaidroja.

Grindeks strādā arī jauno aktīvo vielu izstrādes jomā, un pērn aktīvo farmaceitisko vielu portfelis tika paplašināts līdz 22 vielām. Šo vielu izstrāde parasti ilgst no diviem līdz trim gadiem, bet pērn tika ieviestas septiņas jaunas vielas. «Šie sasniegumi demonstrē, ka arī Grindeks atktīvo famaceitisko vielu bizness sekmīgi attīstās,» norādīja J. Bundulis.

Šā brīža Grindeks finanšu rezultātu analīze liecina, ka koncerna apgrozījums pērn bijis ap 70 miljoniem latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām