Zeligmans pametīs Grindeks valdi

2012. gada 27. aprīlis plkst. 17:10
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lipmans Zeligmans, kas a/s Grindeks strādājis vairāk nekā 35 gadus, uzņēmumam paziņojis par amata atstāšanu, sākot no šā gada 1. maija, pēc paša vēlēšanās.

Līdz šim L. Zeligmans a/s Grindeks ieņēma Gatavo zāļu ražošanas direktora amatu, kā arī bija uzņēmuma valdes loceklis.

A/s Grindeks valdē turpinās strādāt tās priekšsēdētājs Juris Bundulis un valdes loceklis, Finanšu un administratīvais direktors Vadims Rabša.

Uzņēmuma valdes priekšēdētājs J. Bundulis oficiālā paziņojumā izteica pateicību L. Zeligmanam par ieguldījumu Grindeks izaugsmē, kā arī pauda cerību, ka arī turpmāk līdzšinējais Gatavo zāļu ražošanas direktors «uzņēmumu atbalstīs morāli un palīdzēs ar savu padomu».

«L. Zeligmans uzņēmumā ir nostrādājis vairāk kā 35 gadus - savas karjeras laikā viņš piedalījies uzņēmuma attīstībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā un pašaizliedzīgi vadījis gatavo zāļu ražošanu. Viņa vadībā Grindeks 2009. gadā izveidoja jaunu gatavo zāļu ražotni, kas ir vērienīgākais Grindeks investīciju projekts,» norādīja Grindeks valdes priekšsēdētājs.

A/s Grindeks akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Riga Oficiālajā sarakstā. A/s Grindeks lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, Anna Lipmane - 16,69%, AB.LV Private Equity fund 2010 - 11,38%, Skandinaviska Enskilda Banken - 10,94%, Swedbank AB Clients Account - 8,28%.

Šobrīd Grindeks ražo 22 aktīvās farmaceitiskās vielas. Uzņēmums specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. Uzņēmuma produktu klāstā ietilpst oriģinālprodukti Mildronāts® un Ftorafur®, un vairāk kā simts patentbrīvo medikamentu formu.

Pēdējo piecu gadu laikā uzņēmuma attīstībā investēti 32,7 milj. Ls.  

Saskaņā ar žurnāla Top 500 veidotāju apkopotajiem datiem, vērtējot pēc 2010. gadā apgrozīto līdzekļu apjoma – 62,23 milj. Ls – uzņēmums ierindojas lielāko Latvijas uzņēmuma saraksta 39. vietā. 2010. gadā Grindeks nopelnīja 8,29 milj. Ls. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds