Iemājo TV un viedierīču ekrānos 

Helio interaktīvo televīziju, ko piedāvā Lattelecom, vienādi varēs skatīties kā tālrādī, tā mobilajās ierīcēs

Jānis Vēvers - sadarbībā ar Lattelecom, 2018. gada 29. jūnijs plkst. 11:16

Jau šajā nedēļā daļa Lattelecom TV skatītāju ierastās interaktīvās televīzijas vietā ekrānā ieraudzīja modernāku, pārskatāmu un vizuāli skaistāk noformētu vidi. Tā ir jaunā Helio inter- aktīvā televīzija, kas līdz gada beigām ieņems visu kompānijas Interaktīvās TV pakalpojumu klientu televizorus. Un ne tikai – Helio iTV sniedz iespēju TV saturu skatīties arī mobilajās ierīcēs un ar viedtelefonu vai planšeti dot komandas tālrādim.

Jaunās Helio iTV redzamākais pienesums ir pārskatāma un attēliem bagāta darbvirsma. Jau sākuma lapā lietotāju sveicina lieli ieteikto filmu plakāti, kas palīdz filmas un raidījuma izvēlē gadījumos, kad to nosaukums neko neizsaka. Pēc līdzīga principa iekārtotas arī Shortcut Films un Bērnu stūrītis sadaļas.

«Cilvēki informāciju labāk uztver vizuāli, tādēļ arī mēs aizvien lielāku uzsvaru liekam uz attēliem un video. Helio iTV apzināti veidojām viegli uztveramu un intuitīvu, lai to bez grūtībām varētu lietot visu paaudžu skatītāji. Arī pamācības esam sagatavojuši viegli uztveramos video, tādēļ esošajiem skatītājiem ar pāreju uz jauno interaktīvo televīziju grūtībām nevajadzētu būt. Savukārt mūsu jaunos skatītājus vizuālais izskats un ērtā funkcionalitāte noteikti priecēs,» platformas prezentācijā stāstīja Lattelecom TV pakalpojumu nodaļas vadītāja Laura Metlāne.

Katram savs saturs

Ja lietotājs būs atļāvis televīzijai apkopot datus par viņa ieradumiem, Helio iTV piedāvās personalizētus ieteikumus filmu un raidījumu izvēlē. Lai vecāku un bērnu intereses nekonkurētu, lietotāji var izveidot atsevišķu profilu katram ģimenes loceklim. Tādējādi ikviens varēs parūpēties, lai saņemtu tieši viņam interesējošus ieteikumus.

Īpaša, tematiski noformēta sadaļa Bērnu stūrītis izveidota bērniem, kur pieejams mazākajiem skatītājiem piemērots saturs, kas turklāt ir tulkots un ierunāts arī latviešu valodā. Vecākiem ir plašas iespējas noteikt ierobežojumus, lai bērni skatītos tikai tāda satura filmas un multfilmas, kādas atļāvuši vecāki.

Jaunajā vidē TV kanālu izvēlne ir apvienota ar programmu, lai lietotājs uzreiz redzētu aktuālos raidījumus un nevajadzētu bezmērķīgi «lēkāt» no viena kanāla uz citu. Tāpat kā līdzšinējā Interaktīvā TV, arī Helio iTV nodrošinās raidījumu arhīvu ar ātrās pārtīšanas iespēju, ko tagad papildinājis arī 32x ātrums. Tas nozīmē, ka līdz vajadzīgajai vietai varēs tikt vēl ātrāk. Tāpat arī pieejama ieraksta un arhīva funkcija. Turklāt no viedtelefona var dot rīkojumu televizoram ierakstīt raidījumu arī no tiem kanāliem, kuri ārpus mājas mobilajās ierīcēs nav pieejami.

No viena ekrāna citā

Iespējams, nozīmīgākais pienesums ir televizora un mobilo ierīču sasaistīšana. Tagad saturu mazajos ekrānos var ne vien skatīties, bet arī vadīt – uzlikt ierakstus, atzīmēt iecienītās programmas un filmas, ko skatīties vēlāk. Iesākot skatīties pārraidi viedtelefonā, to ar vienu pieskārienu ikonai uz ekrāna var pārnest uz televizoru. Tādējādi saturu var vadīt arī no attāluma, piemēram, esot darbā vai sabiedriskajā transportā, uzlikt mājās gaidošajiem bērniem multfilmu vai ieslēgt seriālu vecvecākiem. Nākotnē Helio iTV būs pieejams arī datorā, paplašinot skatīšanās iespējas faktiski visās pieejamajās ierīcēs. Lai visa ģimene varētu vienlaikus skatīties izvēlētās pārraides, ar Helio iTV papildu TV ekrānam vienlaikus var pieslēgties no trīs mobilajām ierīcēm. Jārēķinās gan, ka atsevišķiem kanāliem iespējami ierobežojumi, ja tādus uzlicis satura piegādātājs.

Līdz šim bija iespējams izvēlēties vienu primāro valodu visiem kanāliem, vai arī norādīt to konkrētām pārraidēm, bet jaunajā Helio iTV katram TV kanālam var izvēlēties citu valodu, kas saglabāsies ilgtermiņā, arī ierakstos un arhīvā.

Pakāpeniski pieslēgs visiem

«Šodienas skatītājs jau sagaida, lai izklaides pasaule vienmēr ir blakus, ir intuitīva un saprot, kāds saturs aizrauj tieši viņu. Lai gan varētu šķist, ka jaunajai paaudzei TV skatīšanās vairs nav tik aktuāla, zinām, ka ar mūsdienīgām un ērtām funkcijām arī TV ekrānam iespējams «dot jaunu elpu». Helio iTV piedāvā optimālu skatīšanās pieredzi, apvienojot tradicionālo televīziju un interneta televīziju, ļaujot izvēlēties, ko, kad un kur vien to vēlamies,» saka Lattelecom izklaides un komunikāciju pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

Pirmie skatītāji izmaiņas ekrānos pamanīja jau šonedēļ, un turpmāk ikviens jaunais klients uzreiz tiks pie Helio iTV. Savukārt esošajiem Lattelecom Interaktīvās TV skatītājiem Helio iTV tiks pārslēgts pakāpeniski turpmākajos mēnešos. Klienti informāciju par pārejas brīdi un jaunajām funkcijām saņems viņu norādītajos saziņas kanālos. Helio iTV nepieciešamais tehniskais nodrošinājums ir tāds pats kā Lattelecom Interaktīvajai TV – Lattelecom interneta pieslēgums. Savukārt mazās ierīces darbojas jebkurā interneta tīklā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2018. gada 22. jūnijs plkst. 8:29

Modernās tehnoloģijas ļauj izbaudīt svētku atmosfēru arī tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ...

2018. gada 20. jūnijs plkst. 15:42

Mobilo sakaru operators «Tele2» Ilgtspējas indeksa novērtējumā pakāpies līdz zelta līmenim,...

2018. gada 14. jūnijs plkst. 9:56

Enerģētikas uzņēmums AJ Power nodrošinājis telekomunikāciju operatora Tele2 bāzes stacijas Durbes,...

2018. gada 26. maijs plkst. 22:14

Šodien visā Latvijā traucēts «Lattelecom» internets....

2018. gada 14. maijs plkst. 13:29

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka viņš kopā ar Ķīnas prezidentu Sji...

2017. gada 17. oktobris plkst. 11:59

Skandināvijas telekomunikāciju uzņēmums «Telia Company» («Telia») brīdinājis Latvijas valdību,...

2017. gada 07. septembris plkst. 16:38

Somijas telekomunikāciju tehnoloģiju kompānija Nokia ceturtdien paziņoja, ka plāno Francijā likvidēt...

2017. gada 04. septembris plkst. 16:25

Mobilo sakaru operators Tele2 pēc rekonstrukcijas atklājis jauna koncepta centru tidzniecības centrā...

2017. gada 04. septembris plkst. 11:49

Lai kādu lēmumu Lattelecom un LMT akcionāri arī nepieņemtu, svarīgi ir nodefinēt...

2017. gada 21. augusts plkst. 10:01

Telekomunikāciju tirgū jau notiek un vēl arī gaidāmas spēku samēru izmaiņas, pirmdien...