Igaunija veidos jauno nacionālo aviokompāniju

2015. gada 16. septembris plkst. 16:10
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas valdība gatavojas izveidot jaunu uzņēmumu, kas pārņemtu nacionālās aviokompānijas Estonian Air lomu gadījumā, ja Eiropas Komisija (EK) pieņems nelabvēlīgu lēmumu attiecībā uz lidsabiedrībai piešķirto valsts finansējumu, vēsta Postimees.

Igaunijas televīzija ETV ziņo, ka investīciju apjoms uzņēmuma akciju kapitālā veido 40,7 miljonus eiro.

«Igaunijai ir jābūt gatavai gan uz pozitīvu, gan negatīvu [EK] lēmumu, tāpēc valdība ir pilnvarojusi ekonomisko lietu un infrastruktūras ministru izveidot valstij piederošu uzņēmumu ar akciju kapitālu 40,7 miljonu eiro apmērā. Galvenais šīs kompānijas mērķis ir izveidot aviokompāniju un struktūru šajā grupā, lai spētu apkalpot Igaunijas gaisa pakalpojumu tirgu un nodrošināt pakalpojumus citām aviosabiedrībām,» pavēstījis Ekonomisko lietu un komunikāciju ministrijas preses nodaļas vadītājs Rasmuss Rūda.

Rūda norādīja, ka nauda investīcijām jaunajā uzņēmumā jau tikusi atvēlēta valsts budžetā. Iepriekš šī nauda tika paredzēta Estonian Air rekapitalizācijai, ja EK lēmums būs pozitīvs.

«Ja lēmums par valsts piešķirto finansējumu būs pozitīvs, Estonian Air apvienosies ar jauno grupu un par iemaksāto kapitālu Estonian Air atmaksās valsts piešķirto aizdevumu, kura apjoms arī veido 40,7 miljonus eiro,» sacīja Rūda.

«Ja lēmums būs negatīvs, tad grupa pati sāks pasūtīt lidojumus, lai apkalpotu Igaunijas tirgu un nodrošinātu Igaunijai savienojumus ar ārpasauli nepieciešamajā līmenī. Valdība Tallinā bāzētas vietējās aviokompānijas pastāvēšanu uzskata par ļoti svarīgu. No tās ir atkarīga Igaunijas ekonomikas labklājība, tās ietekme uz iekšzemes kopproduktu (IKP) ir gandrīz 1% kopīgi ar tūrismu un mūsu cilvēku iespējām ceļot,» uzsver Rūda.

Kā jau LETA ziņoja, EK veic visaptverošu izmeklēšanu par 40,7 miljonu eiro valsts finansējuma piešķiršanu Igaunijas nacionālās aviokompānijas Estonian Air restrukturizācijai laika posmā no 2011. līdz 2014.gadam.

Briseles izmeklēšana Estonian Air lietā ievilkusies vairāku iemeslu dēļ, tostarp atbildīgā komisāra nomaiņas, Igaunijas nacionālo vēlēšanu un EK iesniegtā lidsabiedrības restrukturizācijas plāna labojumu dēļ.

Igaunijas mediji ziņo, ka EK lēmumu varētu pasludināt rudenī - trīs gadus pēc izmeklēšanas uzsākšanas.

2013.gadā Igaunija informēja EK par 40,7 miljonu eiro vērtas Estonian Air rekapitalizācijas īstenošanu, ņemot vērā lidsabiedrības finansiālās problēmas vairāku gadu garumā.

Estonian Air restrukturizācijas plānu ir paredzēts īstenot periodā no 2013. līdz 2017.gadam. Šis plāns paredz būtiski samazināt Estonian Air maršrutu un lidmašīnu skaitu, likvidējot arī darbvietas.

Ja EK lēmums tomēr būs negatīvs, Estonian Air nāksies valstij atmaksāt visu summu - 40,7 miljonus eiro - kopā ar procentiem.

2013.gadu lidsabiedrība Estonian Air noslēdza ar 49,2 miljonu eiro tīrajiem zaudējumiem.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds