Igaunijas Coop Pank sākotnējā publiskā piedāvājumā emitēs 32,2 miljonus akciju 

Igaunijas banka Coop Pank paziņojusi akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) nosacījumus – plānots emitēt 32,2 milj. jaunu akciju, iegūstot papildu kapitālu 37 milj. eiro apmērā bankas tālākās attīstības stratēģijas finansēšanai.

Zane Atlāce - Bistere, 13.11.2019
1/3

Coop Pank valdes priekšsēdētājs Marguss Rinks

Publicitātes foto

Parakstīšanās periods jaunajām akcijām sāksies š. g. 18. novembrī.

Saskaņā ar publiskā piedāvājuma prospektu, banka sākotnējā publiskā piedāvājuma laikā emitēs līdz 32,2 milj. jaunu akciju, palielinot akciju kopējo skaitu līdz 94,4 milj. Akciju emisijas ietvaros daži no esošajiem mazākuma akcionāriem jaunajiem investoriem pārdos līdz pat 14,1 milj. akciju. Līdz ar to sākotnējā publiskā piedāvājuma gaitā investoriem būs iespēja iegādāties kopumā līdz 46,3 milj. akciju.

Privātie un institucionālie investori var izteikt vēlmi iegādāties Coop Pank akcijas parakstīšanās periodā, kurš sāksies 2019. gada 18. novembrī un noslēgsies 29. novembrī. Parakstoties akcijām, cenai jābūt 1,15 – 1,3 eiro robežās. Tādējādi kopējais sākotnējā publiskā piedāvājuma apjoms atkarībā no akciju cenas būs aptuveni 55 milj. eiro.

Pēc Coop Pank valdes priekšsēdētāja Margusa Rinka (Margus Rink) teiktā, banka sagaida, ka sākotnējā publiskā piedāvājuma gaitā par investoriem kļūs gan privātie, gan institucionālie investori. «Mēs vēlamies, lai Coop Pank akcijas tiktu aktīvi tirgotas biržā un piesaistītu daudz akcionāru. Pirmajos darbības gados mēs redzam sevi galvenokārt kā augošu uzņēmumu, bet, runājot par dividenžu politiku, sagaidāms, ka no 2022. gada pavasara banka sāks dividenžu izmaksu 25% apmērā no gada peļņas,» paskaidroja M. Rinks.

Veiksmīgi noslēdzoties akciju emisijai, Coop Pank kotēsies Nasdaq Tallinas biržas galvenajā sarakstā. Plānots, ka Coop Pank akciju tirdzniecība tiks uzsākta aptuveni 9. decembrī.

Sākotnējā publiskā piedāvājuma emisijas, akciju kotēšanas un pieņemšanas tirdzniecībai prospekts ir pieejams Coop Pank un Igaunijas Finanšu inspekcijas tīmekļa vietnēs: www.cooppank.ee/pakkumine un www.fi.ee.

Coop Pank ir viena no piecām universālajām bankām, kas strādā Igaunijā. Bankai ir 15 nodaļas un 28 bankas pakalpojumu punkti visā valstī. Klientu skaits, kuri ikdienā izmanto Coop Pank pakalpojumus, oktobra beigās sasniedza 58 300. Coop Pank mērķis ir izmantot sinerģiju starp Coop mazumtirdzniecības biznesu un banku sektoru, lai nodrošinātu bankas ikdienas pakalpojumus tuvāk cilvēku dzīvesvietai. Bankas stratēģiskais akcionārs ir Igaunijas vadošais mazumtirdzniecības tīkls Coop Eesti ar 330 veikaliem un aptuveni 600 000 uzticamu klientu.

No šīs sadaļas

Maksātnespējīgās «PNB bankas» administrators Vigo Krastiņš plāno vērties Maksātnespējas...

2020. gada 3. janvārī stāsies spēkā vairākas izmaiņas AS SEB banka cenrādī,...

Luminor ieviesīs parāda vērtspapīru emisijas un tirdzniecības pakalpojumus lielajiem uzņēmumiem,...

Pēdējo gadu straujās pārmaiņas banku sektorā ir būtiski mainījušas ne tikai šo...

Plānots, ka no 2020. gada 1. marta par jauno bankas Citadele valdes...

Ir sajūta, ka pārmetumiem, ko starptautiskās organizācijas attiecina uz visu sistēmu, ir...

Ņemot vērā aizdomas par «Swedbank» saistību ar naudas atmazgāšanu, Igaunijas finanšu uzraudzības...

Maksātnespējīgā «PNB banka» nav pārsūdzējusi sev nelabvēlīgo Administratīvās apgabaltiesas...

Likvidējamā «ABLV Bank» sākusi kreditoru prasījumu izmaksas, liecina tās sniegtā informācija....

Valsts drošības dienests (VDD) skaidro apstākļus, kādos tika izplatīta nepatiesa informācija par...