Igaunijas ekonomikas ministrs nonācis krustugunīs, nosaucot lietuviešus par «muļķiem»

2014. gada 20. janvāris plkst. 14:37
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas ekonomikas ministrs Juhans Parts nonācis neveiklā situācijā, nosaucot dažus Lietuvas valdības locekļus par «muļķiem». Saniknotā J. Parta izteikumus aprakstījis arī britu laikraksts The Wall Street Journal.

J. Parts lietojis igauņu vārdu «jobud», ko varētu tulkot kā «muļķi», lai aprakstītu Lietuvas valdības nesen izvirzītās prasības Baltijas valstu kopīgajā dzelzceļa infrastruktūras projektā Rail Baltic. Saskaņā ar J. Parta pausto viņa blogā lietuviešu prasības palēnina Rail Baltic realizēšanas gaitu un pakļauj visu projektu riskam.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas transporta ministrs Rimants Sinkevičs (Rimantas Sinkeviičius) izteicās, ka dzelzceļam Rail Baltic būtu jāiet cauri gavlaspilsētai Viļņai, kas ir krietni vairāk uz austrumiem nekā sākotnēji paredzēts projektā.

Igaunijas ministrs jau publiski atvainojās par saviem izteikumiem, tomēr lietuvieši jau ir paguvuši apvainoties. Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) jau lūdzis ārlietu ministram Linam Linkevičam (Linam Linkevičius) prasīt skaidrojumu no Igaunijas vēstnieka Lietuvā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi