Instagram varēs ievietot arī video

2013. gada 21. jūnijs plkst. 15:06
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Facebook piederošajam fotografēšanas pakalpojumam Instagram pievienota jauna iespēja – nelielu videoklipu ievietošana, vēsta BBC.

Instagram varēs ievietot videoklipus garumā no trim līdz piecpadsmit sekundēm, paziņoja Instagram vadītājs Kevins Sistronms (Kevin Systrom).

Tādējādi Instagram konkurēs ar Twitter Vine, kas arī ļauj dalīties ar videoklipiem. Instagram video garums ir divtik liels kā Vine piedāvātais.

«Piecpadsmit sekundes ir pareizais videoklipa garums – tas nav ne pārāk īss un neierobežo radošumu, tāpat tas nav arī pārāk garš, lai ierobežotu lejupielādes ātrumu,» norādīja Instagram vadītājs.

«Video ievietošanas funkcija Instagram ir loģisks solis. Pārsteidzoši ir tas, ka tas netika veikts jau ātrāk,» uzskata Ovum analītiķe Edena Zollera (Eden Zoller).

Instagram videoklipu ielādes funkcijas varēs izmantot iOS un Android operētājsistēmu lietotāji. Arī Vine iespējams izmantot ierīcēs ar iOS un Android. Savukārt Flickr, kur var ielādēt līdz 90 sekunžu garu video, var izmantot iOS, Android, Windows Phone, Blackberry un mobilā interneta lietotāji.

Facebook iegādājās Instagram pagājušajā gadā par vairāk nekā 700 miljoniem ASV dolāru. Patlaban Instagram izmanto vairāk nekā 130 miljoni cilvēku un tajā izvietoti vairāk nekā 16 miljardi fotogrāfiju.

Dalies ar šo rakstu