Enerģētika

Itera Latvija vadītājs cer, ka sankcijas pret Krieviju neskars enerģētiku

LETA, 21.03.2014

Juris Savickis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Itera Latvija vadītājs Juris Savickis cer, ka saistībā ar konfliktu Ukrainā pret Krieviju ieviestās sankcijas un atbildes pasākumi neskars enerģētiku.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma Savickis teica, ka viņš principā ir pret jebkādām ekonomiskajām sankcijām. Viņaprāt, lielās valstis no šādu soļu speršanas būtiski necietīs. Daudz vairāk cietīs mazās valstis, un viena no valstīm, kas cietīs visvairāk, ir Latvija.

Savickis uzsvēra, ka negrib dramatizēt situāciju, bet, ja tiks noteiktas sankcijas enerģētikas jomā, tas būs Aukstais karš.

Itera Latvija vadītājs uzskata, ka tas tomēr nenotiks un gāze nesadārdzināsies. Jau līdz šim ir bijuši dažādi sarežģījumi, kas veiksmīgi ir atrisināti. Latvijas pusei ir noslēgti gāzes piegādes kontrakti līdz 2030.gadam ar diviem piegādātājiem Itera un Gazprom. Esot jābūt nopietniem iemesliem, lai šos kontraktus pārskatītu. Savickis aicina saprast, ka arī Krievija grib dabasgāzi pārdot un tā dod nopietnu pienesumu Krievijas ekonomikai.

Viņš skaidroja, ja būs situācija, ka gāzes piegādes tiek pārtrauktas, Inčukalna pazemes gāzes krātuvē gāzes Latvijai pietiktu diviem gadiem. Turklāt Krievija ir atkarīga arī no Latvijas, jo no pazemes gāzes krātuves tiek sūknēta gāze arī atpakaļ uz Krieviju.

Savickis, kurš ir arī Rīgas Dinamo kluba padomes priekšsēdētājs, uzskata, ka politiskajai situācijai jāattīstās pēc ļoti slikta scenārija, lai tiktu pārtraukti gadiem ilgi veidotie sakari un Dinamo pārtrauktu startēt Krievijas Hokeja līgā (KHL). Viņš uzsvēra, ka KHL pienesums Latvijas sportam ir ļoti liels un viņš cīnīsies par to, lai Latvijas hokejs pēc iespējas ilgāk spēlētu KHL.

Kopumā situāciju Ukrainā Savickis aicināja nedramatizēt. Ukraiņi un krievi esot brāļu tautas, tādēļ vajag ļaut tām pašām savā starpā vienoties. «Paklusējiet tur, kur var paklusēt, lai viņi sakārto savas attiecības,» teica Savickis.

Itera Latvija pieder 16% Latvijas Gāzes akciju. Lielākais Latvijas Gāzes akcionārs ir Vācijas E.ON Ruhrgas International GmbH, kurai pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai Gazprom.