Izsniegs būvatļauju Ikea veikala būvniecībai Stopiņos 

Beigusies apspriešana par Ikea būvniecības ieceri Stopiņu novadā un ir pieņemts lēmums izsniegt būvatļauju Zviedrijas mēbeļu mazumtirdzniecības lielveikala Ikea būvniecībai. Stopiņu novada Būvvalde lēmumu publicēs šīs nedēļas laikā, DB pastāstīja pašvaldības pārstāve Inese Skrastiņa. Veikala būvniecību rosina SIA Verus Praedium.

Elīna Pankovska, 08.3.2017

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jau šā gada maijā plānots uzsākt celtniecības darbus, lai 2018. gada augusta beigās durvis varētu vērt lielveikals Ikea. Veikalu pārvaldīs SIA Paul Mason Properties, slēdzot franšīzes līgumu ar Islandes uzņēmumu Inter IKEA Systems BV.

Jāmin arī, ka tik tikko SEB banka un kompānija Verus Praedium noslēguši līgumu par ilgtermiņa aizdevumu 35,4 milj. eiro apmērā Ikea veikala būvniecībai. Tā kopējā platība būs 34 tūkst. kvadrātmetru un nodrošinās aptuveni 300 jaunas darbavietas. Nākotnē uzņēmuma plānos ietilpst arī preču saņemšanas punktu izveidošana Latvijas reģionos, kur pircēji varēs saņemt Ikea iegādātās preces tuvāk savām mājām. SIA Paul Mason Properties priekšsēdētājs Sigurdurs Palmasons norāda, ka projekta izmaksas no uzņēmuma puses sasniegs 60 milj. eiro. Tomēr viņš pieļauj, ka ar laiku šī summa varētu pieaugt, jo tālākā nākotnē iecerēts attīstīt platību ap Ikea veikalu, izveidojot reģionālas nozīmes iepirkšanās centru.

Veikala jaunbūvei paredzēti trīs virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Veikala apjoms tiek funkcionāli dalīts divās daļās. Ēkas rietumu daļā paredzēta pašapkalpošanās ekspozīcijas halle vienā stāvā un austrumu daļā tirdzniecības zāle divos stāvos. Jāmin arī, ka Rīgas pašvaldība uzņēmumam piedāvāja arī citas vietas veikala būvniecībai, piemēram, zemes gabalu Lucavsalā un pie lidostas Rīga, ko pašvaldība mēģina realizēt jau gadiem, tomēr pagaidām nevienu investoru tas nav ieinteresējis.

DB jau rakstīja, ka gada sākumā Rīgas pašvaldība parakstīja sadarbības līgumu par Ikea lielveikala darbības nodrošināšanai plānoto atbalstu infrastruktūras sakārtošanā. Tika norādīts, ka tas paredz, ka par pašvaldības līdzekļiem tiks izbūvēta papildus josla rotācijas apļos, savienojošā iela un gājēju pāreja, sabiedriskā transporta pieturvietas kabata, kā arī jauni luksofori Juglas ielā. Jāņem vērā arī plānotais Dzelzavas ielas pieslēgums Juglas ielai, neapgrūtinot tā nākotnes izbūvi. Paredzēts, ka attīstītājs par saviem līdzekļiem pārbūvēs Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas apli, savukārt pašvaldība pārbūvēs Lubānas un A. Deglava ielas rotācijas apli, ieguldot 500 tūkst. eiro. Infrastruktūras būvniecība jāpabeidz līdz 2018. gada beigām, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada rudenim.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins DB stāsta, ka abu rotācijas apļu projektēšana ir Ikea pienākums. Izejot no noslēgtā līguma, šobrīd uzņēmumam jau būtu jāuzsāk projektēšanas darbi. E. Jakrins arī atzīmē, ka nosauktā summa 500 tūkst. eiro varētu arī palielināties, ņemot vērā projekta sarežģītību, tomēr ne ļoti. Visticamāk, ka būvniecības darbi tiks uzsākti nākamgad.

Ikea tīklā kopumā ir aptuveni 400 veikali visā pasaulē. Pirmo Ikea veikalu Baltijas valstīs – Lietuvā, netālu no Viļņas lidostas – islandiešu uzņēmums atvēra 2013. gadā.

 

Tevi varētu interesēt

Zviedrijas mēbeļu grupai IKEA Baltijas valstīs pieder 38 tūkstoši hektāru mežu, no...

Gaidāmais rūpniecības un būvniecības aktivitātes pieaugums, visticamāk, saasinās cīņu par...

IKEA milža ienākšana Latvijas smilšukastē reizē ir gan labs novērtējums mūsu iekšējā...

SIA Jautrās karotes Rīgas rajona tiesā iesniegusi maksātnespējas pieteikumu, liecina ieraksts Maksātnespējas...

Līdz ar Zviedrijas zīmola Ikea ienākšanu Latvijā vietējie mēbeļu ražotāji neparedz īpaši...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā (2017. gada februārī, salīdzinot ar 2016. gada...

Latvijas Pasts atklājis pirmo jaunajiem vecākiem draudzīgo pasta nodaļu, kas, analizējot klientu...

Uzņēmums Clear Channel Latvia savā reklāmas platformu tīklā iekļāvis lielformāta digitālos...

Eiropas farmācijas kompāniju akcijas vakar piedzīvoja strauju lejupslīdi, pateicoties ASV prezidenta...

Iespējams, zemo cenu laiks pārtikas nozarē ir beidzies. Taču tagad grūti ko...

Straujš vietējais un eirozonas pieprasījuma kritums Vācijas ražotājiem rezultējies lielākajā...

Latvija, noslēdzoties 2016. gadam, joprojām ir to valstu vidū, kuru konkurētspēja Eiropas...

Šā gada pirmajā mēnesī zāļu lieltirgotavu kopējais zāļu realizācijas apgrozījums Latvijā...

«Zvana izmaksas, zvanot telefona numuram ar pēcpārdošanas mērķi, nedrīkst pārsniegt...

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nāksies samierināties ar standarta PVN likmi e-grāmatām,...