Izveidota Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija

2018. gada 12. aprīlis plkst. 13:44
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ar kosmosa industriju saistīti uzņēmumi izveidojuši asociāciju, lai veicinātu kosmosa industrijas un eksporta attīstību Latvijā. Tuvākie darbības mērķi saistīti ar kosmosa jomas popularizēšanu un politiskā atbalsta stiprināšanu nozarei.

Pieci ar kosmosa industriju cieši saistīti Latvijas uzņēmumi nodibinājuši Latvijas Kosmosa Industrijas Asociāciju. Tās mērķi ir sekmēt Latvijas Kosmosa industrijas uzņēmumu attīstību, veicināt sadarbības saiknes Latvijas kosmosa industrijas uzņēmumu starpā un veicināt Latvijas sekmīgu iekļaušanu Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) pilntiesīgo dalībvalstu sastāvā.

Asociācijas dibinātāji ir A/S «RD ALFA Mikroelektronikas Departaments», nodibinājums «VIDES RISINĀJUMU INSTITŪTS», SIA «BALTIC SCIENTIFIC INSTRUMENTS», SIA «EVENTECH», biedrība «LATVIJAS ZINĀTNES CENTRU APVIENĪBA» un SIA «HELIOCENTRIC TECHNOLOGIES LATVIA».

Par LAIK prezidentu ievēlēts Pauls Irbins, kosmosa entuziasts, zinātkāres centru «ZINOO» un misijas «Pirmie Latvijas 100km kosmosā» vadītājs. Savukārt, par valdes priekšsēdētāju apstiprināts A/S «RD ALFA mikroelektronikas departaments» attīstības nodaļas vadītājs Ļevs Lapkis.

«Kosmosa industrijai ir milzīgs attīstības potenciāls Latvijas eksportspējas veicināšanai ar augstas pievienotās vērtības produktiem un pakalpojumiem,» stāsta LAIK prezidents Pauls Irbins.

Asociācijas prezidents portālam db.lv sacīja, ka primārais mērķis ir informēt sabiedrību par kosmosa industriju un fokusēties uz nozares attīstību. «Kosmoss nav tikai raķetes un satelīti. Nozare fokusējas uz jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem dažādās nozarēs - medicīna, materiālzinātnes, elektronika, programmēšana, ķīmija, sakari, būvniecība u.c.», stāsta P. Irbins. Viņaprāt, kosmosa industrija var radīt lielu ekonomisko pienesumu un viņš vēlas panākt, lai valsts vēl vairāk ieguldītu kosmosa industrijas attīstībā.

P. Irbins cer, ka asociācijai pievienosies vēl uzņēmumi. Pagaidām Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācijas finansējumu veido biedru naudas, taču tiks izmantotas iespējas piesaistīt arī citu finansējumu, piemēram, Eiropas Savienības fondu.

Dalies ar šo rakstu