Enerģētika

Jaudas jāpielāgo reālajām vajadzībām

Armanda Vilcāne, 01.03.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gaso plāno ieviest divpakāpju tarifu dabasgāzes sadales pakalpojumiem, kas ietver fiksētu komponenti atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa un mainīgu komponenti atbilstoši piegādātās dabasgāzes apjomam, izdevniecības Dienas Bizness organizētajā forumā Enerģētikas nozare pārmaiņu un izaicinājumu priekšā atgādināja Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu esošo pieslēgumu, I.Pētersone-Godmane aicināja pārskatīt pieslēguma jaudas un pielāgot tās reālajām vajadzībām. Tāpat Gaso valdes priekšsēdētāja tirgus klientus aicināja īpašu uzmanību pievērst savlaicīgai dabasgāzes patēriņa rādījumu nodošanai, maksimāli izmantojot iespēju nodot ikdienas vai mēneša rādījumus. «Viens no aspektiem, kas var tikt vērtēts, veidojot gāzes cenu, ir prognozējamie patēriņa apjomi, tāpēc jāsaprot, ka šī informācija ir ļoti vērtīga. Tas ir pašu klientu interesēs, jo tādā veidā tirgotājs var prognozēt patēriņa apjomu un attiecīgi līdzsvarot cenu, lai tajā netiktu iekļauta liela riska pakāpe,» pauda I.Pētersone-Godmane.

Kā ziņots, Gaso Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniedzis jauno dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz arī fiksētu maksu par pieslēgumu. Bažas par jauno tarifu projektu jau izteicis enerģētikas eksperts Edgars Vīgants, kurš uzskata, ka šis projekts vairākām patērētāju grupām paredz cenu pieaugumu. Gaso gan iepriekš norādījis, ka jaunais tarifu projekts paredz samazināt dabasgāzes sadales cenu par 18-46% vairāk nekā 95% dabasgāzes lietotāju.