Jaunais vilnis meklēs citus ūdeņus 

Pamatīgu diskusiju vētru sacēlis Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis, kas aizvadītās nedēļas nogalē viesojās Latvijā. Kaut gan amatpersonas vizīte skaitījās privāts brauciens, ministrs sestdien sasauca negaidītu preses konferenci, kurā cita starpā paziņoja arī, ka starptautisko jauno izpildītāju konkursu Jaunais vilnis varētu pārcelt uz Krieviju, raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 21.10.2014

Foto: LETA

Kā iespējamo iemeslu šādai rīcībai V. Medinskis minēja faktu, ka Latvijas Ārlietu ministrija melnajā sarakstā iekļāvusi trīs Krievijas estrādes māksliniekus. Ministrs uzsvēra, ka lēmums par Jaunā viļņa pārcelšanu jau esot tuvu, jo Krievijas mākslinieki šādas pļaukas necietīs.

Ja arī Krievijas valdības līmenī kaut kas par to tiek spriests, līdz Jūrmalas domei informācija nonākusi vēl nav. Domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) Dienai atklāj, ka ar konkursa organizētājiem ir noslēgts divu gadu sadarbības līgums, kas būs spēkā arī nākamgad. «Jūrmala vēl nav saņēmusi Jaunā viļņa atteikumu vai informāciju par organizatoru vēlmi lauzt sadarbības līgumu. Patiesībā ir noticis gluži pretējais - mēs esam saņēmuši oficiālu pieteikumu no organizatoriem konkrētu datumu rezervēšanai Dzintaru koncertzālē nākamajā vasarā,» stāsta G. Truksnis.

Jaunā viļņa izpilddirektors Igors Jefremovs komentēt Krievijas kultūras ministra izteikumus Dienai atsaka: «Mēs no savas puses nekādus komentārus nesniedzam. Patlaban rit sarunas ar Maskavu. Domāju, ka decembrī varētu būt skaidrība, kas notiks tālāk.» Viņaprāt, parakstītais līgums ar Jūrmalas domi par nākamo gadu gan neko negarantē: «Līgumus jau var parakstīt, bet jūs saprotiet, kad ir runa par lielo politiku, līgumiem nav nekāda liela spēka.»

Visu rakstu Jaunais vilnis meklēs citus ūdeņus lasiet otrdienas, 21. oktobra laikrakstā Diena (7. lpp.)!

Jaunākais izdevums