Kā ietaupīt ceļojuma laikā

2015. gada 07. marts plkst. 0:01

Cilvēkiem patīk ceļot, bet, ja ceļojuma laikā ir iespējams ietaupīt, tas kļūst divkārt patīkamāks! Vairums ceļotāju, plānojot savu nākošo atpūtas braucienu, cenšas ietaupīt plānošanas posmā – iegādājoties lētākās biļetes, meklējot viesnīcu piedāvājumus, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par iespēju ietaupīt ceļojuma laikā.

Ceļojums var būtiski ietekmēt tavu budžetu, tādēļ šajā rakstā atradīsi dažus padomus, kuri palīdzēs tev ietaupīt naudu, nezaudējot komfortu ceļojuma laikā.

Pirmkārt, tu vari ietaupīt uz transporta izdevumiem. Daudzās pilsētās, piemēram, Amsterdamā, Florence, Madridē, Parīzē, Romā, Venēcijā, Vīnē un Vīsbādenē, ir ērti pārvietoties ar kājām, tādējādi ne tikai apskatot pilsētu, bet arī ietaupot uz transporta izdevumiem. Tomēr, ja plāno pārvietoties ar sabiedrisko transportu, izpēti informāciju par biļešu veidiem. Bieži vien ir iespējams iegādāties dienas biļeti vai nedēļas biļeti, kura izmaksās lētāk, nekā atsevišķu biļešu iegāde. Arī grupu biļetes 2-5 cilvēkiem ir izdevīgākas nekā individuālās.

Otrkārt, ietaupi, iegādājoties pilsētas ekskursiju biļetes un piedāvājumus tūrisma punktos. Tu varēsi atrast atlaižu piedāvājumus muzeju apmeklējumiem, atrakcijām, restorāniem, veikaliem u.c., un daži piedāvājumi nodrošina pat bezmaksas sabiedrisko transportu. Piemēram, I Amsterdam City karte maksā 47 € dienā un ietver bezmaksas ieeju galvenajos apskates objektos un muzejos, sabiedrisko transportu un daudzas citas atlaides.

Treškārt, centies izvairīties no tūristu restorāniem. No centra attālākās vietās mēdz būt ļoti labi restorāni, kuru cenas ir ievērojami zemākas. Ja valoda nav barjera, jautā padomu vietējiem iedzīvotājiem.

Ceturtkārt, iepirkšanās mīļotājiem ieteicams ceļojumu apvienot ar sezonas izpārdošanu laiku. Piemēram dažās Eiropas valstīs ir pieejami pat veseli outletu ciematiņi zīmolu apģērbu mīļotājiem. Ja grasies veikt lielāku pirkumu, uzzini par nodokļa atgūšanas iespējām (Tax Free).

Piektkārt, biļetes nacionālajos parkos un dažādās izklaides vietās bieži vien ir ievērojami dārgākas nedēļas nogalēs, turklāt šajā laikā atpūtas zonas apmeklē arī vietējie iedzīvotāji. Ja tev ir iespēja, izvēlies atpūtas vietas apmeklēt darbadienā. 

Neaizmirsīsim par suvenīriem – tūristu punktos un lidostā tie parasti ir dārgāki, tādēļ centies suvenīrus iegādāties vietējā lielveikalā, tur tie būs krietni lētāki.

Pats galvenais, apdomā savu ceļojuma budžetu. Ja liela daļa naudas aizgājusi avio biļetēs, viesnīcas izmaksās u.c. plānošanas izdevumos, atpūtai paliks pavisam maz un visām plānotajām aktivitātēm brauciena laikā var nepietikt naudas. Tādēļ, lai tu nejustos vīlies un varētu pilnībā izbaudīt savu atpūtu, aprēķini visus plānotos izdevumus! Nepieciešamības gadījumā var palīdzēt  ātrie kredīti. Noteikti izvērtē savas spējas atmaksāt kredītu un pārdomā tā nepieciešamību.

Atpūties ar prieku un nepārmaksā!