Kā top? Konfekte Gotiņa ar kaņepēm

2018. gada 29. jūnijs plkst. 6:32
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv piedāvā ielūkoties SIA «Skrīveru pārtikas kombināts» ražotnē, kur top konfektes «Gotiņa» ar kaņepēm.

SIA «Skrīveru pārtikas kombināts» ir dibināts 1956. gadā un ir pirmā vieta Latvijā, kur vairāk nekā pirms 60 gadiem sāka ražot konfektes «Gotiņa». Tagad SIA «Skrīveru pārtikas kombināta» ēkās un uzņēmumā saimnieko skrīverieši Baiba un Aigars Lūši. Tas ir ne tikai viņu ģimenes bizness, bet arī viņu sirdsdarbs jau trešajā paaudzē. Aigaram Skrīveru Pārtikas Kombināts savulaik bija pirmā darba vieta - tāpat kā viņa vecākiem un tagad pašu bērniem.

Konfekšu receptūra gadu gaitā ir mainījusies un pilnveidota, Skrīveru «Gotiņas» ir ražotas «Skrīveru pārtikas kombinātā». Šobrīd konfektes tiek ražotas pēc uzņēmuma 70. - 80.gadu autentiskās receptūras un tehnoloģijas .

«Pasaulē šobrīd daudzi ražotāji meklē jaunas vēsmas un idejas kā padarīt savu produkciju populārāku. Jau kādu laiku domājām ko interesantu pamainīt vai pievienot konfektei, nezaudējot tās bērnības garšu. «Gotiņa» ar kaņepēm divus gadus atpakaļ tapusi diezgan amizantā veidā, pateicoties ekskursantu autobusa šoferim, kurš ieminējās par kaņepju audzētājiem «Adzelviešiem» un skursteņslauķim, kurš ieminējās par melnu «Gotiņu» ar kaņepēm. Tā ar laiku tapa abas kaņepju «Gotiņas» - viena parastā, otra - melnā krāsā. Lai konfekte iegūtu melnu krāsu, tiek izmantots 100% dabīgs augu izcelsmes pulveris - augogle. Dabīgā krāsa ir ar neitrālu garšu un smaržu, tā piešķir intensīvu melnu toni konfektei,» komentē Baiba Lūse, «Skrīveru pārtikas kombināta» saimniece.

Kaņepes tiek iegūtas Ziemeļvidzemē, netālu no Burtnieku ezera, Adzelviešu sētā.

2015. gada 27. novembrī Kultūras ministrijā, SIA «Skrīveru Pārtikas Kombināts», saņēma kultūras zīmi «Latviskais mantojums». Zīme izveidota pēc «Lauku ceļotāja» iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu, kas dzīvo mūsdienās. Pēc šīs zīmes iespējams atpazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes.

Katru gadu «Skrīveru pārtikas kombināts» kāpina apgrozījumu par 15% līdz 20%, pakāpeniski atgriežot ražošanā pēc sendienu receptūrām tapušos produktus.

Biznesa fakti:

Atrašanās vieta: Skrīveri, Daugavas iela 2

Uzņēmuma valdes loceklis un īpašnieks: Aigars Lūsis

Apgrozījums: 113,3 tūkstoši eiro (2017. gadā)

Peļņa: 27 eiro (2017. gadā)

Strādājošo skaits: 10 (2017. gadā)

Nozare: Kakao, šokolādes, konfekšu un citu cukuroto konditorejas izstrādājumu ražošana

Apmaksātais pamatkapitāls: 181,7 tūkstoši eiro

(Avots: Lursoft)

Dalies ar šo rakstu