Ražošana

Karavela: Ziemassvētku vecītis tomēr eksistē

Sandra Dieziņa, 18.12.2017

Foto: Evija Trifanova/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Krievija atcēlusi aizliegumu piegādāt zivju konservus diviem Baltijas valstu uzņēmumiem, tostarp Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumam Karavela, liecina paziņojums Rosseļhoznadzor mājaslapā.

Šādu lēmumu Krievijas atbildīgais dienests pieņēmis, izskatot materiālus, ko saņēmis pēc tam, kad Rosseļhoznadzor speciālisti pārbaudījuši Latvijas un Igaunijas uzņēmumus. Atļauja eksportēt savu produkciju stājas spēkā no šī gada 15. decembra.

Tādējādi Karavela varēs eksportēt uz Krieviju zivju produkciju, zivju konservus un preservus, savukārt Igaunijas kompānija DGM Shipping AS varēs kaimiņvalstī realizēt zivis un zivju produkciju – Baltijas siļķes un brētliņas.

Citiem uzņēmumiem aizliegums ievest savu produkciju Krievijā tikšot pārskatīts pēc tam, kad Latvija un Igaunija atskaitīsies par konstatēto pārkāpumu novēršanu, uzsver dienestā.

Tas pierāda, ka Ziemassvētku vecītis tomēr eksistē, notikušo biznesa portālam db.lv komentē Karavelas līdzīpašnieks un mārketinga direktors Jānis Endele. Līdz šim neesot bijušas nekādas indikācijas, ka šāda atļauja varētu tikt saņemta.

«Varbūt atļauja dota, jo esam lielākais nozares uzņēmums. Varbūt tāpēc, ka mums ir augstākā sertifikācija un katru gadu to atjaunojam. Varbūt tāpēc, ka vizītes laikā pie mums viesojās zemkopības ministrs un Krievijas vicepremjers,» iemeslus min Endele. Katrā ziņā, lai arī šis ir patīkams jaunums, Karavela negrasās kāpt uz tā paša grābekļa un orientēties uz Krievijas tirgu. «Nākamā gada Karavelas budžetā nedz Krievija, nedz Kazahstāna un Baltkrievija nebija ierakstītas. Negrasāmies neko drudžaini darīt. Tagad jācenšas saprast, kas mainījies Krievijas tirgū. Nākamā gada janvārī brauksim uz Maskavu, izbrauksim lielveikalus un skatīsimies, kas mainījies,» komentē Endele. Latvijas zivju pārstrādātāji saikni ar Krievijas sadarbības partneriem neesot pazaudējuši un jau februārī dosies uz izstādi Maskavā. Endele prognozē, ka Karavela eksportu uz Krieviju varētu atjaunot ne ātrāk kā nākamā gada februārī.

Karavela 2017. gadu plāno pabeigt ar 36 - 37 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir ievērojami vairāk, nekā gadu iepriekš, kad ieņēmumi bija 28 miljoni eiro. Šogad paredzēts saražot 48 miljonu zivju konservu kārbas. Savukārt nākamgad apgrozījums plānots 40 miljonu eiro apjomā un paredzēts saražot ap 60 miljoniem zivju konservu kārbu.

Jāatgādina, ka aizliegumu ievest zivju konservus no 31 igauņu un 44 Latvijas uzņēmumiem Krievija ieviesa 2015. gada jūnijā, savu lēmumu pamatojot ar sistēmiskiem pārkāpumiem. Baltijā ražotajos konservos bijis konstatēts paaugstināts benzopirēna saturs, turklāt šīs kompānijas nepietiekami sekojušas produkcijas drošībai, tā uzskatīja Krievijas atbildīgajā dienestā.

LASI ARĪ:

Zobens virs zivrūpnieku galvām

Saistībā ar pretenzijām pret šprotu kvalitāti Latvijā ieradīsies Rosseļhoznadzor inspektori

Rosseļhoznadzor inspektori pārbaudīs piecus Latvijas zivju konservu ražotājus

Krievija Latvijas šprotēs konstatē pārmērīgu benzopirēna daudzumu

Karavela plāno vēsturiski lielāko apgrozījumu

Karavela ver Lidl durvis