Karginas un viņas mātes lietā nedienas ar tulkiem

2011. gada 13. janvāris plkst. 15:50
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Krimināllietā, kurā par liela apmēra krāpšanu un dokumentu viltošanu apsūdzēta bijušā Parex bankas prezidenta Valērija Kargina šķirtā sieva Tatjana Kargina un viņas māte Elvīra Iņušova, šodienas, 13.janvāra, tiesas sēdē tika pasludināti vairāki pārtraukumi, jo bija problēmas ar tulkiem.

T.Kargina un E.Iņušova norādīja, ka viņas nesaprot, ko tulce, kura iepriekš nebija piedalījusies šajā procesā, viņām tulko, kā arī viņa netiekot līdzi advokātu teiktajam. Tulce, gan norādīja, ka tulkojot savu spēju robežās, bet advokāti runājot pārāk ātri un tas, ka viņa iepriekš neesot piedalījusies procesā arī apgrūtinot tulkošanu. Beigu beigās viņa atteicās tulkot, jo neesot kompetenta.
Tiesnese Žanete Vēvere pasludināja pārtraukumu, lai šo situāciju atrisinātu un tika atrasta tulce, kas abām apsūdzētajām tulkojusi jau iepriekšējās sēdēs.

Mirklī, kad liecības vajadzēja sākt lasīt T.Karginai, atklājās, ka viņa savu liecību grasās tiesai iesniegt krievu valodā. Tiesnese norādīja, ka dokumentam gan jābūt ir valsts valodā. Diskusijas ap šo situāciju norisinājās samērā ilgi, līdz tiesnese pasludināja pārtraukumu. Pēc kura tika nolemts, ka tulks, liecību, ko apsūdzētā lasīs krievu valodā, tulkos sinhroni, lai tiesas sekretārs latviešu valodā varētu to ieprotokolēt.

Tomēr pēc aptuveni trīs, četriem teikumiem tulcei pazuda balss un viņa vairs tulkot nespēja. Tiesa pasludināja kārtējo pārtraukumu.

Jāatgādina, ka šīs krimināllietas pamatā ir abām uzņēmējām uzrādītā apsūdzība par SIA Imperius pamatkapitāla nelikumīgu palielināšanu ar nolūku iegūt kontrolpaketi vairākus miljonus latu vērtajā SIA Imperius, «izspiežot» no tās E. Iņušovas sākotnējo kompanjonu A.Kalēju, kuram piederēja 50% uzņēmuma kapitāldaļu.

Apsūdzība abām sievietēm ir uzrādīta pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas par krāpšanu lielā apmērā un pēc KL 275.panta 2.daļas caur 20.panta 2.daļu par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un to realizēšanu un izmantošanu. Abas apsūdzētās savu vainu neatzīst.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām