Kārtējo reizi pagarināts vilcienu iegādes konkursa atlases termiņš

2011. gada 31. marts plkst. 12:38
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pasažieru vilciens līdz 3. maijam ir pagarinājis 34 jaunu elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iegādes konkursa atlases termiņu. Tas darīts, lai novērstu iespējamās neskaidrības nākotnē, DB uzzināja uzņēmumā.

Paredzēts, ka kandidātu atlases pieteikumu izvērtēšana notiks maijā, jūnijā, iepirkumu procedūras rezultātu paziņošana notiks jūnijā, jūlijā, bet piegādes un uzturēšanas līguma slēgšana – augustā.

Pasažieru vilciens iepirkuma konkursu izsludināja 2009.gada decembra sākumā. Pērnā gada rudenī noslēdzās konkursa pirmā kārta.

DB jau rakstīja, ka lielākais izaicinājums jaunajam Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājam Nilam Freivaldam ir novest līdz galam 41 jaunā vilciena iepirkumu.

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi Kohēzijas fonda līdzfinansējumu šim iepirkumam 100 milj. Ls apmērā. Tā kā šis finansējums piesaistīts konkrētam plānošanas periodam, vilcināties ar tā izmantošanu vairāk laika nav, atzīst N. Freivalds. To nepieļauj arī novecojušais Pasažieru vilciens vilcienu parks, kurā jaunākais vilciens ir 1988. gadā Rīgas Vagonbūves rūpnīcā ražotais modelis.

N. Freivalds apzinās, ka trīs konkursa pretendentu – Stadler Bussnang AD, Bombardier un RVR, kā arī Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles SA – savstarpējie ķīviņi un pretenzijas konkursa norisi nepadara vienkāršāku, tomēr ir gatavs visiem trim konkursa dalībniekiem piedāvāt vienādas iespējas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds