Kartupeļi slīkst ūdenī, zemnieki rēķina zaudējumus

2017. gada 03. oktobris plkst. 17:15
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ja turpinās līt, 30 ha kartupeļu paliks nenovākti, stāsta Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta z/s Baltiņi saimnieks Ilmārs Pētersons.

Lielākoties uz kartupeļu laukiem nevar uzbraukt, divas nedēļas tupeņi stāvējuši ūdenī. Uzlabojoties laikapstākļiem, mēģinājuši izaudzēto ražu novākt, bet kombaini grimst nost slapjajā zemē. Tā ir mocīšanās pa dubļiem, situāciju raksturo Ilmārs Pētersons. Ja lietus turpinās līt, visticamāk, kartupeļi paliks uz lauka.

Viņš rēķina, ka neiegūtie ieņēmumi tikai viņa saimniecībā vien varētu būt ap 100 tūkstošiem eiro. Arī uz valsts sniegto atbalstu nevarot cerēt, jo novadā nav izsludināta ārkārtas situācija. Zemnieks sacīja, ka arī citās kaimiņu saimniecībās nevar novākt ražu, kas ilgstošo lietavu dēļ slīkst ūdenī, tāpēc ārkārtas situācijas izsludināšana ļautu vismaz pretendēt uz valsts atbalstu. Novada vadība solījusies risināt šo situāciju.

Latvijas kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienībā Db.lv uzzināja, ka ar kartupeļu novākšanu smagi sokas visā Latvijā. Lai arī kartupeļi daudzviet labi padevušies, tos nevar novākt, līdz ar to ražas kopievākumu šobrīd nevar prognozēt. Cenas kartupeļiem lēnām aug, bet liels kāpums šoruden, visticamāk, nav gaidāms, jo citās valstīs kartupeļi labi padevušies.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām