Kliģeni modernizēsies

2017. gada 12. decembris plkst. 8:03
Dalies ar šo rakstu

Ģimenes saimniecība z/s Kliģeni gatavojas vērienīgai modernizācijai, kas ļaus izaudzēt par 15 % vairāk puķu stādu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jaunajās siltumnīcās plānots investēt vienu miljonu eiro – gan projektēšanā, gan celtniecībā un aprīkojumā. Projekts tiks realizēts, piesaistot 40–50% ES līdzfinansējumu.

2016. gadu Kliģeni pabeidza ar 2,25 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš, un ar 250 tūkstoš eiro lielu peļņu. Arī 2017. gads kopumā saimniecībai bijis diezgan veiksmīgs, ko gan nevar teikt par citiem dārzeņu ražotājiem, kuru saimniecībās lielu ietekmi atstāja plūdi un pārmērīgais mitrums.

Kliģenu darbība balstās uz četriem vaļiem, stāsta saimnieks Aleksandrs Raubiško. Lielākā nozare ir dārzeņkopība ar 3,2 ha siltumnīcu, kurās tiek audzēti gurķi un tomāti. Otra nozare – apzaļumošanas un zaļās rotas uzturēšana Cēsīs, kur Kliģeni piedalās iepirkumos. «Tā ir gan strūklaku uzturēšana, gan pļaušanas darbi, gan puķu piramīdas, gan gulbji. Viss, ko Cēsīs redzat saistībā ar puķēm, ir mūsu darbs un mērijas pasūtījums,» stāsta A. Raubiško. Kliģeni kopā ar vairākiem citiem nozares spēlētājiem izveidojuši apvienību un kopīgi piedalās arī citu pašvaldību iepirkumos, to vidū puķes piegādātas arī Rīgai. Pašvaldības kļūstot aizvien aktīvākas pilsētu izdaiļošanā, līdz ar to darba pietiek.

Trešā nozare – puķu stādu audzēšana. A. Raubiško atklāj, ka nule kā parakstīts līgums ar SEB banku par finansējuma piešķiršanu jaunās siltumnīcas izveidei. Modernizācija bija plānota jau šogad, bet dažādu apstākļu dēļ tā aizkavējās par vienu gadu, līdz ar to viss process notiks nākamgad vasarā. «Beidzot darīšu to, ko cerēju paveikt jau deviņdesmitajos gados, kad sāku šeit strādāt, – gribu puķēm uzbūvēt jaunu mājvietu. Tas nav vienkārši, jo mums ir daudz pasūtījumu. Nākamgad jūlijā jauksim nost novecojušās siltumnīcas, un trīs mēnešos jāuzceļ četri tūkstoši kvadrātmetru. Platības palielināsim, modernizēsim ražošanu. Darbinieku skaits nemainīsies, bet viņi varēs strādāt daudz labākos apstākļos, turklāt pieaugs ražība,» stāsta Kliģenu saimnieks.

Ceturtā nozare saimniecībā ir ziedu tirdzniecība.

Visu rakstu Kliģeni modernizēsies lasiet 12. decembra laikrakstā Dienas Bizness. Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu.

Dalies ar šo rakstu