Valmierā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums 

Aktīvajā Hanzas laikā, 15. un 16.gadsimtā, Valmiera bija izdevīga tikšanās vieta, jo atradās viduspunktā starp lielajām Livonijas pilsētām. Tur pa zemes vai ūdens ceļu regulāri ieradās tirgotāji un Livonijas zemes varenie, lai sanāksmēs pieņemtu lēmumus un gūtu pieredzi. Vairākus gadu simtus vēlāk, turpinot vēsturisko tradīciju, Valmiera ir pirmā vieta Latvijā ārpus Rīgas, kur 28. un 29.jūnijā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums. Tas ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

, 30.5.2018

Aicinām savlaicīgi reģistrēties dalībai un sekot līdzi jaunākajai informācijai par foruma norisi portālā www.ieguldilatvija.lv. Īpaši gaidīti interesenti, kuri saskata Latvijas produktu potenciālu eksportam un kuri vēlas iepazīt globālo uzņēmējdarbības vidi.

Paneļdiskusiju dalībnieki būs latviešu izcelsmes uzņēmēji un profesionāļi, kuri pieredzi guvuši, strādājot dažādos pasaules tirgos.

Foruma pirmajā dienā, 28.jūnijā, paneļdiskusijās pieredzē par ASV biznesa vidi dalīsies tādi globālajā tirgū zināmi nozaru eksperti kā Merck KGaA Vācija globālais mārketinga direktors Marcus Chen, ECCO izpilddirektors Nathan Christensen un Michelin Global Services pārstāvis Roberts Kukainis. Paneļdiskusiju vadīs ASV Federālās vēlēšanu komisijas ģenerālpadomes palīgs Pēteris Blumbergs.

Āzijas tirgu iepazīt ļaus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītāja Singapūrā Lāsma Līdaka, Ventures Internation Group pārstāvis Olavs J.Ritenis, SIA Primekss valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs, Prinzip Design and Construct Haus īpašnieks Mārtiņš Tuktēns, Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars un projektu vadītājs naftas un gāzes industrijās Andris Eimanis. Diskusiju vadīs Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta vadītāja Valda Liepiņa.

Dalībniekiem būs iespēja apskatīt tautsaimniecības izstādi, kā arī pirmās dienas noslēgumā paredzēta kontaktbirža.

Foruma otrajā dienā, 29.jūnijā, uzsvars tiks likts uz Latviju kā vietu biznesa uzsākšanai, attīstīšanai un izaugsmei. Paneļdiskusijās pieredzē dalīsies uzņēmēji, kuri izvēlējušies atgriezties Latvijā. Dalībniekiem būs iespēja dzirdēt BlueOrange Bank aktīvu pārvaldīšanas direktoru Paulu Miklaševiču un Omnium Properties uzņēmuma grupas galveno vadītāju Aleksi Karlsonu. Diskusiju vadīs zvērināts advokāts Spigulis & Kukainiss Matīss Kukainis.

Par ilgtspējīgu biznesu runās Urban Earth Consulting AB vides tehnikas un ilgtspējīgas pilsētas plānošanas konsultante Daina Millers-Dalsjö un Latvijas Zaļā josta projektu direktore Aija Caune. Šo paneļdiskusiju vadīs Upsalas Universitātes pētniece Dr.Med. Ieva Reine.

Arī otrajā dienā norisināsies tautsaimniecības izstāde. Savukārt foruma izskaņā paredzētas ekskursijas uz vairākiem Vidzemes uzņēmumiem. Veicot reģistrāciju, iespējams izvēlēties, kādus uzņēmumus vēlas apmeklēt: SIA VALPRO (metāla apstrādes uzņēmums), SIA Daiļrade koks (mēbeļu ražotne), SIA Valmiermuižas alus (alus darītava), SIA Vidzemes Olimpiskais centrs (sporta, SPA un ūdens multifunkcionālais centrs), SIA Cosybed (dzīvnieku mēbeļu ražotne), ZS Zilūži (lopkopība, piena produktu ražošana), SIA Rūjienas saldējums (saldējuma ražotne); SIA Bauņu sēta Naukšēnu vīns (vīna darītava), ZS Adzelvieši (kaņepju, kaņepju produktu ražošana), SIA R Chocolate (šokolādes ražotne), SIA Pavasars (koka karkasa māju ražotne), SIA Santas rezidence Villa Santa (viesnīca un restorāns), ZS Kliģēni/ Dārznieks (dārzeņu ražotājs, dārzniecība), SIA Aloja-Starkelsen (pārtikas produktu ražotājs, kartupeļu cietes ražotājs, produktu no kartupeļu cietes ražošana).

Foruma galvenā moderatore būs Ingrīda Kariņa-Bērziņa, Baltijas advokātu biroju apvienības COBALT partnere un intelektuālā īpašuma un informācijas tehnoloģiju prakses grupas vadītāja Latvijā. I.Kariņa-Bērziņa ir zvērināta advokāte Latvijā un ASV, pasniedzēja Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā un Rīgas Juridiskajā augstskolā. Viņa ir Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā un Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes locekle.

Foruma biļetes tirdzniecībā būs pieejamas līdz 10.jūnijam, savukārt līdz 25.maijam tās var iegādāties par izdevīgu cenu. Tajā iekļauta dalība forumā, kafija un pusdienas norises laikā un svinīgās vakariņas 28.jūnijā.

2018.gadā foruma norises vieta ir Valmiera. Enerģiska un moderna pilsēta, kura ir ne tikai Vidzemes ekonomiskais centrs un viena no Latvijas reģionu lielajām pilsētām, bet arī vieta ar nozīmīgu kultūras un vēsturisko mantojumu. Valmiera pierāda, ka attīstīt rūpniecību un veicināt uzņēmējdarbību iespējams, esot vienai no zaļākajām pilsētām Latvijā ar ainavisku pilsētvidi Gaujas lokos. To apliecina arī šogad saņemtie augstie apbalvojumi. Starptautisks novērtējums gūts par ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju – laikraksts Financial Times starp Eiropas mikro pilsētām Valmieru ierindoja 3.vietā, piekāpjoties tikai divām Īrijas pilsētām, iezīmējot Valmieru Eiropas kartē kā izaugsmes pilsētu ar augstu investīciju piesaistes potenciālu. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Publisko pakalpojumu gada balva Valmierai piešķirta kā uzņēmējiem draudzīgākajai pilsētai Latvijā lielo pilsētu kategorijā.

Forumu organizē Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Valmieras pilsētas pašvaldība un biedrība Valmieras Attīstības aģentūra.

Līdz šim forumi veiksmīgi noritējuši Rīgā (2013., 2015.), Melburnā (Austrālija, 2016.) un Čikāgā (ASV, 2017.).

"20180426-0919-lv100-logo-rgb-horizontal."