KNAB iesniedz saskaņošanai jaunu reglamentu

2011. gada 18. februāris plkst. 11:16
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis iesniedzis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (Vienotība) saskaņošanai KNAB reglamenta projektu.

Jaunās struktūras iedalījums paredz trīs patstāvīgās KNAB struktūrvienības: Korupcijas novēršanas departamentu, Korupcijas apkarošanas departamentu un Administratīvo departamentu.

Jaunais reglaments paredz arī funkciju izpildes optimizāciju, kas galvenokārt saistīta ar likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā izpildes kontroli un valsts amatpersonu saukšanu pie administratīvās atbildības un sodu piemērošanu. Ņemot vērā, ka KNAB likums nosaka to kā korupcijas apkarošanas funkciju, tās izpilde paredzēta korupcijas apkarošanas departamenta kompetencē.

Jāatgādina, ka Ģenerālprokuratūra atzina par likumīgu un tiesisku V.Dombrovska rīcību, atceļot KNAB vadītāja apstiprināto biroja reformu.

N.Vilnītis lūgumu Ģenerālprokuratūrā iesniedza šā gada 27.janvārī. Viņš bija lūdzis izvērtēt premjera rīcības tiesiskumu un likumību un uzskatīt, ka līdz iesnieguma pārbaudes un skaidrojuma saņemšanai KNAB priekšnieka pērnā gada aprīļa rīkojums par grozījumiem KNAB reglamentā ir spēkā esošs.

DB jau rakstīja, ka konflikts KNAB pērn novembrī uzjundīja ar jaunu sparu. KNAB darbinieki ar vairākām vēstulēm vērsās pie V.Dombrovska par KNAB vadītāja rīcību.

Pagājušā gada pavasarī V.Dombrovskis iebilda pret reorganizācijas īstenošanu birojā. KNAB struktūras modeļa izvērtēšanai tika izveidota īpaša starpinstitūciju komisija. Komisijas secinājumi apstiprināja premjera iepriekš izteikto iebildumu pamatotību attiecībā uz korupcijas apkarošanas darba pastiprināšanu reģionos, vienlaikus saglabājot reģionālo struktūru korupcijas apkarošanas bloka sastāvā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām