Koferu ražotājs Rimowa prezentē lidmašīnu

2015. gada 24. jūlijs plkst. 13:29
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Viens no pasaules vadošajiem augstas kvalitātes zīmoliem alumīnija koferu un augstas tehnoloģijas polikarbonātu materiālu ražošanā Rimowa prezentējis lidmašīnas Junkers F13 atdarinājumu.

Lidaparāts tika prezentēts pasaules lielākajā aviācijas izstādē Oškošas pilsētā Amerikā.

Junkers F13 bija pirmā komerciālā lidmašīna, kas ražota tikai ar metālu. To ražoja Vācijā no 1919. gada, taču mūsdienās to var redzēt tikai muzejos. Rimowa veidotā kopija pacelsies debesīs nākamgad, teikts paziņojumā medijiem.

Lidmašīnas prezentācijas pasākumā uzņēmuma prezidents un izpilddirektors Dīters Morszecks uzsvēra aviācijas nozīmi uzņēmumam Rimowa un paskaidroja paralēles starp viņa uzņēmumu un Junkers, kas ražoja F13. Abiem uzņēmumiem saknes ir Vācijā, pasaules slavu tie guva pateicoties drosmīgām inovācijām. Abos gadījumos izmantots dūralumīnijs, kuru 1906. gadā atklājis Alfrēds Vilms. Hugo Junkers bija pirmais, kas būvēja alumīnija lidmašīnu, kas bija labāka par koka lidmašīnu ar drānas pārsegu. Toties Rihards Morszecks uzdrīkstējās ražot koferus no tā paša materiāla. F13 eksportēja visā pasaulē, tāpat arī koferus var atrast visā pasaulē. Abiem uzņēmumiem ekskluzīvais rievu dizains ir sava veida tirdzniecības zīme, un Vācijā ražoto produktu kvalitāte jau no paša sākuma ir bijusi būtiska.

Komerciālo lidaparātu «mātes» kopija ir kopprojekts, kurā iesaisti uzņēmumi Rimowa un Ju-Air, kā arī Vēsturisko lidaparātu draugu asociācija (VFL). Tāpat kā vēsturiskajā lidmašīnā, arī jaunajā variantā ir slēgta kabīne četriem pasažieriem, kuri var atpūsties mīkstos krēslos. Toties piloti ir atklāti elementiem. Visai komandai būtisks mirklis būs lidmašīnas pirmais lidojums nākamgad, kad F13 atkal pacelsies debesīs.

Pasaules lielākā aviācijas izstāde, EEA AirVenture Oškošas pilsētā Amerikā, bija perfektā vide, kur prezentēt jaunu lidmašīnu, jo reizi gadā tur pulcējas aviācijas entuziasti no visas pasaules, lai apbrīnotu jaunāko attīstību lidošanas pasaulē.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām