KPMG Baltics par 50 000 eiro veiks airBaltic darbības izpēti 

Auditorkompānija KPMG Baltics veiks nacionālās lidsabiedrības airBaltic 2011.-2015.gada darbības padziļināto izpēti, atbilstoši valdības dotajam uzdevumam.

Lelde Petrāne, 08.3.2016

Foto: LETA

Kā uzsver Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš: «Atbilstoši Ministru kabineta 19.novembra sēdē lemtajam, Satiksmes ministrijai tika uzdots piesaistīt neatkarīgu ekspertu, lai veiktu nacionālās aviokompānijas airBaltic 2011.-2015.gada darbības padziļināto izpēti. Tās rezultātā jāvērtē airBaltic padomes un valdes darbība, nodrošinot aviokompānijas finanšu darbību, juridisko lietu vešanu kā arī komercdarbību. Tāpat arī jāsniedz atzinumu par uzņēmuma biznesa plānā Horizon 2021 definēto mērķu un sasniedzamo rezultātu atbilstību faktiskajai situācijai. Atsaucoties SM uzaicinājumam, savus piedāvājumus iesniedza četras lielākās Latvijā darbojošās starptautiski atzītās auditorkompānijas.»

Ņemot vērā auditorkompāniju piedāvātās izvērtējuma veikšanas izmaksas, ir izraudzīta auditorkompānija KPMG Baltics SIA , kura ir gatava visu darba apjomu paveikt par zemāko no piedāvātajām cenām, kas nesasniedz 50 000 eiro (bez PVN).

Kā norāda Jūlija Māsāne-Ose, KPMG Baltics SIA darījumu konsultāciju direktore: «Mūsu uzdevums ir līdz maija sākumam izvērtēt airBaltic iepriekšējo piecu gadu darbības rezultātus, novērtēt jauno biznesa plānu. Uzņēmuma izpētes darbā un gala ziņojuma izstrādē piedalīsies arī KPMG aviācijas nozares eksperti no Lielbritānijas ar starptautisku pieredzi līdzīgu ekspertīžu veikšanā, piemēram, Wizz Air, Air Berlin un Monarh Group.»

Ministru kabinets arī lēma, ka auditorkompānijas darbu apmaksās no akciju sabiedrības Air Baltic Corporation līdzekļiem.