Kriminālprocess rada riskus nacionālajai aviokompānijai

Autori: Sandris Točs, speciāli DB
2017. gada 17. jūlijs plkst. 7:05

Ja kriminālprocesā pierādīsies fiktīvas darbības airBaltic pārņemšanā, tas var izmaksāt dārgi arī Latvijas valstij

To DB norāda aptaujātie eksperti.

DB jau rakstīja, ka bijušais SIA Baltijas aviācijas sistēmas valdes loceklis Edijs Ziediņš ir sniedzis liecības, uz kuru pamata 2017. gada aprīlī ir uzsākts kriminālprocess, kas skar nacionālo aviokompāniju airBaltic. «Ja šeit ir veikti fiktīvi darījumi bez jebkāda seguma, airBaltic draud prasījuma tiesības 75 milj. eiro apmērā,» laikrakstam DB intervijā apgalvo E. Ziediņš. Satiksmes ministrijas un airBaltic komentāri pagaidām ir skopi, savukārt nozares eksperti norāda uz nopietniem riskiem, kas var rasties uzsāktā krimināprocesa sakarā.

«Satiksmes ministrijai nav informācijas par jūsu minēto kriminālprocesu. Tiesībsargājošās iestādes Satiksmes ministrijā nav vērsušās. Līdz ar to komentārus par jūsu uzdotajiem jautājumiem sniegt nevaram», laikrakstu informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.

Savukārt, nacionālās aviokompānijas airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss ar preses sekretāres palīdzību laikrakstam sniedz šādu atbildi: «Latvijas lidsabiedrības airBaltic visi veiktie darījumi ir saskaņā ar labākās prakses principiem, kā arī tie ir precīzi atspoguļoti auditētos gada pārskatos. airBaltic rīcībā nav nekādas informācijas, kas radītu pamatu uzskatīt šos pieņēmumus par pamatotiem». «Ja kriminālprocesā tiek pierādītas fiktīvas darbības airBaltic pārņemšanā, tad kādi būs cietēji, turklāt, daudzi. «A» –, tātad, Krājbanka, «B» – Latvijas valsts nodarīto zaudējumu apjomā, «C» – iespējams vēl kādas fiziskas vai juridiskas personas, kuras iesniegs kādus prasījumus. Zaudējumu apjoms var būt neprognozējami liels, ņemot vērā, ka pastāv arī nokavējuma procenti,» laikrakstam saka bijušais lidostas Rīga Drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš.


Visu rakstu Kriminālprocess rada riskus nacionālajai aviokompānijai lasiet 17. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.