Tramps bloķē ASV pusvadītāju ražotāja pārdošanu Ķīnas firmai

2017. gada 14. septembris plkst. 8:07
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien bloķēja Ķīnas valstij piederošas firmas mēģinājumus iegādāties ASV pusvadītāju ražotājfirmu un paskaidroja, ka šāds darījums rada draudus ASV nacionālajai drošībai.

Ja Ķīnas valsts firma Canyon Bridge Fund iegādāsies Lattice Semiconductor Corporation, kas bāzēta Oregonas štatā un tiek publiski pārdota, tas var apdraudēt šīs kompānijas ražoto sensitīvo produktu izmantošanu no ASV valdības puses, paziņoja ASV Finanšu ministrija.

Trampa administrācija ir ieņēmusi agresīvu nostāju pret Ķīnu tirdzniecības un nacionālās drošības jautājumos, sākot plašas izmeklēšanas par to, kā Pekinas alumīnija un tērauda tirdzniecība ietekmē ASV nacionālo drošību.

Trampam ir vara bloķēt ārvalstu investīcijas, kuras viņš uzskata par nacionālo drošību apdraudošām, ar Ārvalstu investīciju komitejas starpniecību.

Šajā gadījumā komiteja un prezidents ir nolēmuši, ka «darījums rada risku Savienoto valstu nacionālajai drošībai».

Šis lēmums aizliedz Canyon Bridge Fund, tās partnerfirmai Yitai Capital und šīs partnerfirmas māteskompānijai China Venture Capital Fund Corp. (CVCF) pirkt minēto ASV firmu, kura kalpo patēriņa, komunikāciju un rūpniecības tirgiem.

Finanšu ministrija paziņoja, ka šī darījuma risku nacionālajai drošībai nosaka Pekinas atbalsts šim darījumam, intelektuālā īpašuma potenciālā nodošana ārzemju investoriem, un pusvadītāju nodrošinājuma ASV valdībai svarīgums.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām