Uzņēmējs Guntars Kukuls (no kreisās)

Foto: LETA

Kukuls nopircis ūdens zīmolu Amrita; pievēršas Ķīnas un Krievijas tirgum 

Kādreizējais pārtikas uzņēmumu vadības un loģistikas pakalpojumu uzņēmuma NP Foods zīmolu vadītājs uzņēmējs Guntars Kukuls nopircis mineralizētā ūdens zīmolu Amrita un pievērsies šā zīmola preču tirgošanai, izveidojot SIA Amber Coast Union un kā galvenos mērķa tirgus definējot Āziju un Krieviju.

LETA, 2015. gada 01. decembris plkst. 14:43

Kā aģentūrai LETA sacīja Kukuls, Amrita tiek pozicionēta kā mineralizēts ūdens, kas aizkavē novecošanās procesus. Produktu pirms diviem gadiem izstrādāja Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts. Savukārt to tirgoja NP Foods sastāvā esošā Gutta, taču pēc tam, kad kompāniju iegādājusies norvēģu Orkla, zīmols uzņēmumam vairs nebija aktuāls.

«Tādēļ, saskatot zīmola potenciālu, to iegādājos no institūta, kam zīmols oficiāli piederēja,» sacīja Kukuls, gan neminot darījuma summu.

«Dzeramā ūdens kategorija pasaulē ir viena no straujāk augošajām - pircēji kopumā samaksā par ūdeni ap 170 miljardiem dolāru gadā, segments aug par 3-4% gadā. Katrs ražotājs uzrunā ar savu zīmolu un produktu vērtību kopumu, skaidrojot, ka ūdens nāk, piemēram, no kalnu ledājiem, avotiem utt. Mēs savu zīmolu pozicionējam kā augstākās kvalitātes ūdeni, kam ideālās proporcijās pievienoti veselībai un jaunības uzturēšanai nepieciešamie mikroelementi,» sacīja Kukuls.

Viņš atturējās prognozēt Amritas izredzes vietējā tirgū, bet norādīja, ka produkts tiek tirgots vidējā cenu kategorijā, nepārsniedzot, piemēram, Borjomi vai Evian cenas, tomēr mērķa tirgus ir Āzija, Apvienotie Arābu Emirāti un Krievija.

«Nozīmīga vieta ierādīta Baltijas reģionam, tomēr izjūtam ļoti lielu interesi no Āzijas un Krievijas. Esam uz šīm valstīm jau nosūtījuši pirmās paletes ar produkciju, un dienaskārtībā jau ir pirmie konteineri,» sacīja uzņēmējs.

Neminot investīciju apmērus, viņš arī atzina, ka «tie ir ļoti lieli», tādēļ minētajās valstīs tiek piesaistīti investori un vietējie sadarbības partneri.

«Investīcijas mārketingā ir lielas, bet arī zīmolam ir liels potenciāls. Amritu tirgosim gan internetā, gan veikalu tīklos, piesaistot vietējos investorus. Ķīnas tirgū startējam ar Sino Business Links Latvia starpniecību, kam ir iestrādes ar Latvijas produktu tirdzniecību Šanhajā un Honkongā,» sacīja Kukuls.

Kā ziņots, zīmols Amrita iepriekš piederēja Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūtam, kurš mineralizēto ūdeni izstrādāja 2013.gadā sadarbībā ar SIA NP Foods. Amritas ūdens tiek iegūts no dziļurbuma Ķekavā, tā sārmu līmenis sasniedz 9,6, ūdens papildināts ar īpaši izstrādātu minerālsāļu un vitamīnu formulu.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem SIA Amber Coast Union dibināta 2013.gadā, tās pamatkapitāls ir 2846 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 33 850 eiro salīdzinājumā ar 124 514 eiro pirms gada, bet peļņa - 4467 eiro salīdzinājumā ar 10 10 012 eiro peļņu 2013.gadā.

Uzņēmuma 100% daļu pieder SIA Laimavoti, kuras īpašnieks savukārt ar 49% daļu ir Kukuls, bet ar 51% daļu - Sandra Kukule.
Iepriekš, līdz šā gada 10.augustam, Amber Coast Union īpašnieks bija Kiprā reģistrētā kompānija Zephyr Cloud Limited, kura uzņēmumu 2013.gada septembrī iegādājās no toreizējā "NP Foods" valdes priekšsēdētāja Rolanda Gulbja.

Kukuls savulaik strādājis Rīgas domē, no 2001. līdz 2003.gadam ieņemot toreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra (LSDSP) padomnieka un informācijas nodaļas vadītāja amatu.

Kā ziņots, NP Foods īpašnieks kopš 2014.gada 26.augusta ir Norvēģijas koncerns Orkla, kas iegādājās 100% kapitāldaļu visos kompānijas uzņēmumus no Nordic Partners Foods Ltd, kura īpašnieki bija Latvijas investīciju kompānija Nordic Partners un Islandes fonds BIL ehf. Šā gada oktobrī Orkla pieņēma lēmumu apvienot SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood vienā uzņēmumā, kura nosaukums būs Orkla Confectionery and Snacks Latvija, bet SIA Spilva un AS Gutta tiek apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA Orkla Foods Latvija. Reorganizāciju pabeigs 2016.gada janvārī.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Es vēlos strādāt nozarēs, kur nav tādas regulācijas, nav tādas valsts iejaukšanās...

Coworking Liepaja telpas par savu darba vietu sauc aptuveni 40 pastāvīgie biedri,...

Vēstniecība, pārstāvniecība, savrupnams, kultūras un darījumu centrs, muzejs, izstāžu telpa,...

Eksports ir viens no galvenajiem valsts attīstības virzītājspēkiem, un uzņēmumiem tas ir svarīgs solis...

Āgenskalns pēdējo gadu laikā ir kļuvis par arvien pieprasītāku vietu dzīvošanai, nereti...

Bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens izglābj PNB Banku (bijušo Norvik Banku),...

No šīs sadaļas
2015. gada 01. decembris plkst. 12:46

Lauksaimniecības produktu ražotāja SIA Pampāļi gatavojas būvēt jaunu fermu 500 slaucamām govīm,...

2015. gada 01. decembris plkst. 7:57

Nacionālā aviokompānija varētu iztikt pat bez valsts naudas, otrdien ziņo laikraksts Dienas...

2015. gada 30. novembris plkst. 17:45

Šā gada septembrī no Latvijas eksportēto skujkoku zāģmateriālu apjoms bijis 175 100...

2015. gada 30. novembris plkst. 17:00

Šā gada deviņus mēnešus AS Latvijas Gāze noslēgusi ar neto peļņu 19,6...

2015. gada 30. novembris plkst. 15:19

Šā gada deviņos mēnešos Latvenergo koncerna peļņa sasniegusi 68,6 miljonus eiro, kas...

2015. gada 30. novembris plkst. 14:21

Pirmdien, 30.novembrī, Satiksmes ministriju (SM) apmeklēja Ķīnas uzņēmēju delegācija, kas piedalās...

2015. gada 30. novembris plkst. 13:04

Šā gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2015. gada 2. ceturksni iekšzemes kopprodukts...

2015. gada 30. novembris plkst. 10:18

Saistībā ar AS Latvijas Gāze (LG) sadalīšanu valsti sagaida daudz problēmu, intervijā...

2015. gada 30. novembris plkst. 9:26

Jaunās tehnoloģijas biokurināmā koģenerācijas energoblokā Ziepniekkalnā ļauj maksimāli lietderīgi...

2015. gada 30. novembris plkst. 8:27

Turpina meklēt labākos risinājumus; ne visi ieinteresētie vēlas ieguldīt savus līdzekļus, pirmdien...