Labā raža stutē ostu apgrozījumu

2015. gada 15. oktobris plkst. 15:30
Dalies ar šo rakstu

Kamēr valda neskaidrība par Krievijas enerģētisko kravu plūsmas gaidāmajiem apjomiem, atspaidu ostu apgrozījumā šobrīd dod labā graudaugu raža Latvijā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Labības īpatsvars lielo ostu kopējā apgrozījumā ir visai atšķirīgs. Piemēram, no Rīgā deviņos mēnešos apkalpoto 30,13 milj. t kravu tikai 0,5 milj. ir labība un tās produkti. Turpretī Liepājā šis kravu segments veido 1,87 milj. t jeb 47% no kopējā 3,96 milj. t apgrozījuma. Savukārt Ventspilī tie ir 230 tūkst. t no kopumā 17,7 milj. t apkalpoto kravu.

Apjomi kāpj

Liepājā deviņos mēnešos šogad pārkrauts par 7,9% vairāk labības nekā pērn šajā laika posmā. Latvijas rekordraža ap 2,6 milj. t apmērā nozīmē arī lielākus eksporta apjomus, norāda SIA LSEZ Liepaja Bulk Terminal Ltd vadītājs Juris Matvejevs. To, kāda būs eksporta pieauguma ietekme uz kopējo termināļa apgrozījumu gada griezumā, viņš gan neņemas prognozēt, jo graudu nosūtīšana turpinās vēl arī nākamā gada sākumā. Terminālī gan pārsvarā ir tranzīta kravas, un pērn no kopumā diviem milj. t. vietējo graudu bija 0,5 milj. t. Krievijas un Kazahstānas labības apjomi terminālī šogad ir «normālā līmenī».

Galvaspilsētas ostā apkalpoto labības un tās produktu apjomi deviņos mēnešos kāpuši par 17,2%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu. Šajā segmentā darbojas Extron Baltic, KS Termināls, a/s Rīgas ostas elevators (Elevators), Man-Tess Tranzīts un SIA Rīgas Centrālais termināls (RCT).

Kaut arī raža ir liela, labības kvalitāte šogad nav tik laba, norāda SIA KS Terminal valdes priekšsēdētājs Ēriks Cešeiko, piebilstot, ka līdz ar to pārkraušanas apjomi pārtikas graudiem terminālī ir apmēram tādi paši kā pērn. Izcilā raža ir galvenais iemesls pārkrauto graudu apjomu pieaugumam ostās, norāda Elevatora valdes priekšsēdētājs Erī Esta. Gadā tas apkalpo ap 330 tūkst. t kravu, bet cits Rīgas Tirdzniecības ostā ietilpstošais uzņēmums RCT – ap 100 tūkst. t. No kopumā pusmiljona t pārkrautās labības apjoma 50–60 tūkst. t veido Latvijas graudi.

Visu rakstu Labā raža stutē ostu apgrozījumu lasiet 15. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām