Pārtika

Latgales dārzeņu loģistika plāno trīskāršot siltumnīcu platību un celt pārstrādes cehu

BNS, 11.11.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dārzeņu audzētājs Latgales dārzenu loģistika plāno trīskāršot siltumnīcu kompleksa Mežvidi platību, kā arī būvēt dārzeņu pārstrādes cehu, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Edgars Romanovskis.

Viņš norādīja - lai arī siltumnīcu kompleksa platību plānots palielināt divu gadu laikā, uzņēmums to cer paveikt ātrāk - līdz nākamās tomātu audzēšanas sezonas sākumam 2015.gada septembrī. «Šobrīd mēs strādājam pie siltumnīcas paplašināšanas projekta līdz pusotram hektāram. (..) Patlaban platība, ar ko mēs sākam trešo sezonu, ir pieci tūkstoši kvadrātmetru. Ceram, ka ceturto sezonu [2015.gada septembrī] sāksim tādā lielākā sastāvā - plānojam palielināt platības par hektāru, gandrīz trīskāršojot,» sacīja Romanovskis.

Pēc viņa teiktā, uzņēmums patlaban audzē sešas dažādas tomātu šķirnes, tostarp četras eksperimentālā kārtā, un nākotnē neizslēdz iespēju papildināt produkcijas klāstu ar jauniem tomātu veidiem.

Romanovskis arī pastāstīja, ka paralēli jauno siltumnīcu būvniecībai kompānija plāno celt arī dārzeņu pārstrādes cehu. «Pārstrādes ceha būvniecība un jaunās siltumnīcas, faktiski, ir tāds apvienotais projekts divi vienā, ko mēs plānojam īstenot divu gadu laikā. Patlaban Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai programmas ietvaru ir apstiprinājis,» sacīja Romanovskis, piebilstot, ka projektu varētu izsludināt novembra beigās.

Dārzeņu cehā ir iecerēts ražot tomātu sulu, kā arī tomātu mērci, ko piegādāt picērijām, tostarp picēriju tīkla Pica Lulū, ar ko jau ir izveidojusies veiksmīga sadarbība. «Tur [dārzeņu pārstrādes cehā] ir divi virzieni pārstrādes virzieni, ko mēs pašlaik ar īstenojam. Viens virziens picu mērces. Mēs vāram dabiskus tomātus, pievienojam dažāda veida sastāvdaļas un tad, cepot picas, tiek likta tāda pamata mērcīte. (..) Otrs virziens ir 100% dabiskās tomātu sulas bez konservantiem,» sacīja Romanovskis, piebilstot, ka kompānija plāno ražot ekoloģiskas tomātu sulas vakuuma iepakojumā, kurās 85% izejvielu ir tomāti.

Romanovskis neatklāja, cik varētu izmaksāt dārzeņu pārstrādes ceha būvniecība, iekams norit pārrunas bankām par projekta finansēšanu. «Šim projektam noteikti mēs plānojam piesaistīt arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, bez tā mums projektu neizdosies īstenot, jo nekāda cita veida atbalstu mēs nesaņemam,» sacīja uzņēmuma lielākais īpašnieks, piebilstot, ka segto platību dārzeņu audzētāji tādus atbalsta veidus kā, piemēram, tiešmaksājumus nesaņem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latgales dārzeņu loģistika pagājušā gada sākumā izveidoja siltumnīcu kompleksu ķekaru tomātu audzēšanai, kurā ieguldīti 1,5 miljoni eiro. Siltumnīcu kompleksa kopējā platība ir 5360 kvadrātmetru, no kuriem piecus tūkstošus kvadrātmetru aizņem audzēšanas platība.

2013.gadā Latgales dārzeņu loģistika strādāja ar 269,7 tūkstošu eiro apgrozījumu un 366,9 tūkstošu eiro zaudējumiem.

Lursoft dati liecina, ka uzņēmums Latgales dārzeņu loģistika ir dibināts 2007.gadā. Uzņēmuma īpašnieki ir Romanovskis (90%) un kompānija Aiva G.