Latgales SEZ biznesu nepievelk, spriedīs par papildus atlaidēm

2017. gada 16. maijs plkst. 6:50
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latgales speciālās ekonomiskās zonas statusā pašlaik strādā tikai viens uzņēmums SIA Varpa, tuvākajā laikā varētu pievienoties vēl trīs uzņēmumi, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Kopš 2017. gada savu darbību uzsākusi Latgales speciālā ekonomiskā zona. Attiecīgais likums Saeimā tika pieņems jau pērn maijā. DB jau vēstīja, ka investoru piesaistei Latgalē izmantos speciālo ekonomisko zonu un tās labumus, bet pagaidām par ieguldītāju «rindām» runāt nevar, kaut arī ir pirmie pionieri, kuru darbība varētu kalpot kā savdabīga reklama – pozitīvais piemērs – citiem. Latvijā pašlaik darbojas speciālā ekonomiskā zona Rēzeknē (tajā darbojas 18 uzņēmumi) un Liepājā (41 uzņēmums). Latgales SEZ ir jaunākais šāds veidojums. Atšķirībā no citiem SEZ, Latgales reģiona pašvaldībām nav noteikta katras maksimālā teritorija un platība, kurai var tikt piešķirts SEZ statuss, Kopumā Latgales SEZ teritorija var būt līdz 72 735 ha jeb 5% no reģiona kopējās platības. Latgales SEZ darbības termiņš paredzēts līdz 2035. gada 31. decembrim. Uzņēmumiem, kas vēlas pretendēt uz tiešo nodokļu atvieglojumiem, proti, uzņēmuma ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm (līdz 80%) ir jāslēdz attiecīgs līgums ar Latgales SEZ.

«Pagaidām ir noslēgts līgums par strādāšanu Latgales SEZ statusā ar kokapstrādes uzņēmumu SIA Varpa ( viens no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Latgalē, kas nodarbina vairāk par 130 cilvēkiem),» pirmo četru mēnešu ainu ieskicē Latgales SEZ pārvaldnieka vietnieks Vladislavs Stankevičs. «Iecerētā nodokļu reforma, kas nodrošina reinvestētās peļņas neaplikšanu ar uzņēmuma ienākuma nodokli,» uz jautājumu, kura no nodokļu reformas pozīcijām likusi iepauzēt biznesam ar iekļaušanos Latgales SEZ statusā, atbild V. Stankevičs.

Lai veicinātu uzņēmējdarbību Latgalē, šodien Ministru kabineta sēde notiek Daugavpilī, savukārt tieši bezdarba mazināšanai tiks vērtēta iespēja arī piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidi latgales SEZ uzņēmumiem.

Visu rakstu Latgales SEZ durvis veras smagnēji lasiet otrdienas, 16.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu