Latgales zemnieki nodibina jaunu organizāciju

2018. gada 02. janvāris plkst. 17:13
Autors: Sandra Dieziņa
Dalies ar šo rakstu

Latgales zemnieki pagājušā gada nogalē nodibinājuši biedrību Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība, kas pārstāvēs ražotāju intereses un meklēs risinājumus dažādām problēmsituācijām.

«Ir daudz aktualitāšu, kas jādiskutē dažādos līmeņos, lai rastu risinājumus. Piemēram, plūdu gadījumā, kas skāra Latgales reģionu, gribas rast risinājumu, lai izvairītos no līdzīgu situāciju atkārtošanās nākotnē,» DB uzsvēra Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars Bernāns. «Mēs nekonkurēsim, bet gribam veidot dialogu ar citām lauksaimnieku organizācijām,» viņš piebilda, atbildot uz jautājumu, vai jaunā biedrība konkurēs ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) un Zemnieku Saeimu.

Organizācijas, kas šobrīd pārstāv lauksaimnieku intereses, darbojas gan Vidzemē, gan Zemgalē, taču plūdi šos novadus neskāra. Viens no biedrības dibinātājiem – z/s Kotiņi saimnieks Aldis Ločmelis - DB sacīja, ka veidota organizācija, lai aizstāvētu tieši Latgales ražotāju intereses.

Biedrību izveidojuši 17 dibinātāji. Tās mērķis ir apvienot reģiona lauksaimniekus vienotā organizācijā, aicināt uz diskusijām par aktualitātēm reģionā, darboties konsultatīvā līmenī, kas saistās ar lauksaimniecisko ražošanu, kā arī veidot savstarpēju mijiedarbību starp biedrību, pašvaldībām un dažādām institūcijām.

Biedrībā var iestāties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu. Pašlaik biedrībā pārstāvēti graudkopji, bet tā ir atvērta arī citu nozaru pārstāvjiem.

Dalies ar šo rakstu