Latvieša un ukraiņa kopīgā lidsabiedrība lidostā Rīga prezentē savu pirmo gaisa kuģi

2014. gada 03. aprīlis plkst. 17:27
Autors: Nozare.lv
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Alpha Express Airlines šodien prezentēja pirmo iegādāto lidmašīnu AirBus 320, kuru plānots izmantot gan čarterlidojumiem, gan līzinga lidojumiem, kad lidmašīna tiks izīrēta citiem gaisa kuģu operatoriem, informē Alpha Express Airlines valdes loceklis Rolands Ramiņš. Viņš skaidroja, ka čarterlidojumi tiks veikti kā no Rīgas, tā citām reģiona pilsētām, arī Baltijā un Skandināvijā.

Čarterlidojumi tikšot veikti sadarbībā ar tūroperatoriem. Latvijā lielākie esot Novatours, Tez Tour, Alida Turs.

Ramiņš skaidroja, ka lidmašīna iegādāta līzingā. Finanšu plāns un biznesa plūsma paredzot, ka lidmašīnas līzings atmaksājas ilgtermiņa projekta laikā. Lidmašīna esot ņemta līzingā uz diviem gadiem.

Alpha Express Airlines sāka darbību 2012.gada 1.martā, un sākotnēji uzņēmums veica kravas pārvadājumus ar gaisa kuģi. 2013.gada vidū lidsabiedrība mainīja darbības virzienu un gatavojās ieiet Eiropas pasažieru pārvadājumu tirgū kā čartera reisu operators. Lidsabiedrība plāno sākt pasažieru pārvadājumus maija mēnesī.

Lidostas Rīga vadības pārstāvji, kuri prezentācijā bija ieradušies lielā skaitā, norādīja, ka čarterlidojumu bizness pēdējos gados attīstās straujāk, un lidostas ienākumu bilancē to īpatsvars patlaban esot zem 2%. Alpha Express Airlines gadījumā kompānija lidostas budžetu papildināšot ne tikai ar pacelšanās un nolaišanās maksām, bet, tā kā Rīga būs tās bāzes vieta, arī par stāvēšanas laiku.

Alpha Express Airlines dibināta 2012.gada 1.martā, un tās īpašnieki ir Ramiņš, kuram pieder 51% kapitāldaļu, un Ukrainas pilsonis Dmitrijs Bondarenko, kuram attiecīgi pieder 49%.

2012.gadā kompānijai vēl nebija apgrozījuma, bet par 2013.gadu informācija vēl nav sniegta, liecina Firmas.lv informācija.

Dalies ar šo rakstu