Jaunākais izdevums

Ar vairāk nekā 1 000 000 lietotājiem visā pasaulē, Igaunijas viedie mikromobilitātes līdzekļu īstermiņa uzglabāšanas risinājumi Bikeep kļūst pieejami arī Latvijā.

Bikeep galvenais mērķis ir radīt drošu pilsētvidi transportlīdzekļiem, piedāvājot tos īstermiņā novietot tehnoloģijās balstītās novietnēs.

Viedo tehnoloģiju eksperts, uzņēmuma Provision Baltic vadītājs un projekta viedpilseta.lv autors Zigmārs Zučiks norāda, ka viedās tehnoloģijas un risinājumi mūsdienu pilsētvidē pozitīvi ietekmē ne tikai tās iedzīvotājus, bet ieguvēji ir arī uzņēmēji un pašvaldības, kas izvēlas uzstādīt šos risinājumus. “Velobraucēji noteikti izvēlēsies apmeklēt tirdzniecības centru, veikalu vai uzņēmumu, kur savu velosipēdu varēs atstāt drošībā, kas nozīmē ievērojamu apmeklētāju pieaugumu uzņēmumam,” stāsta Z. Zučiks.

Igauņu Bikeep tehnoloģiskā attīstība ir vismaz 5 gadus priekšā konkurentu izstrādājumiem, tie ir teicami nostrādāti – ar 4 līmeņu drošības sistēmu, kas iekļauj trauksmes paziņojumus, gan velosipēda īpašniekam, gan Bikeep, kā arī video novērošanu katrai novietnei un stiprināta metāla konstrukciju ar slēdzeni.

Bikeep veiktajā pētījumā ir pierādīts, ka viedā velo novietne ievērojami palielina veikala apgrozījumu. Velobraucēji izvēlas apmeklēt veikalu, kur viņu transportlīdzeklis būs pasargāts, velobraucēju vidējais pirkumu čeks ir lielāks, kā arī apmeklējums biežāks, jo ar velosipēdu nevar pārvadāt tik lielu pārtikas apjomu kā ar auto. Ieguvēji ir arī biroju īpašnieki, kas pie biroja uzstāda šādas novietnes, tādējādi ceļot uzņēmuma prestižu darbinieku un konkurentu acīs, kā arī ieguvēji ir pašvaldības, kas veicina iedzīvotāju labklājību un veselības uzlabošanu.

Velobraucējiem un velonovietnes lietotājiem izmantošana ir bezmaksas, tāpat kā jebkura ierastā velosipēdu novietne. Velosipēdu novietne ir aprīkota ar NFC lasītāju, tā atslēgšanai un aizslēgšanai var izmantot jebkuru karti ar NFC (bankas, lojalitātes, klienta karti, sporta zāles karti, u.c.) vai mobilo lietotni Bikeep.

Bikeep ir 2013. gadā dibināts igauņu tehnoloģiju uzņēmums. Kopš 2013. gada vairāk nekā 26 valstīs ir uzstādītas vairāk nekā 3500 viedās velosipēdu novietnes, kuras kopumā izmantojuši vairāk nekā 1 000 000 lietotāju. Visiem risinājumiem ir 24/7 atbalsts un video novērošana.

Viedpilseta.lv ir Provision Baltic projekts, kura mērķis ir veicināt pilsētvides attīstību ar viedajām tehnoloģijām un veicināt zaļo domāšanu.

Piedāvāto risinājumu klāsts attīstās un līdzās Bikeep mikromobilitātes risinājumiem – viedajām velosipēdu novietnēm, viedajām elektrisko skrejriteņu novietnēm un viedajiem uzglabāšanas skapjiem, tiek piedāvāti arī viedie soliņi ar saules paneļiem, aprīkoti ar USB uzlādes portiem, Wi-Fi piekļuves punktu, skaļruņiem un citām funkcijām, kā arī informācijas stendi ar saules paneļiem, interaktīvu displeju, roku dezinfekcijas līdzekļa dozatoru un citām funkcijām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmās Igaunijas viedo mikromobilitātes uzglabāšanas risinājumu ražotāja Bikeep velonovietnes tiks uzstādītas pie t/c Galerija Centrs. Jau tuvākā mēneša laikā pilsētas iedzīvotāji un veikala apmeklētāji varēs novietot velosipēdus droši un par brīvu.

Bikeep viedās velosipēdu novietnes atšķiras no citām velonovietnēm ar vairāku līmeņu drošības risinājumu, kas pasargās no zādzībām. Šīm novietnēm ir īpaši izturīga konstrukcija, kas pārbaudīta testos un reālās dzīves situācijās, skaļš trauksmes signāls, 24/7 video novērošana, tiešsaistes monitorings visām novietnēm, kā arī paziņojums īpašniekam, ja velosipēda novietošana notikusi reģistrētam lietotājam. Būtiski, ka šīs velosipēdu novietnes lietošana un izmantošana ir bez maksas jebkuram apmeklētājam. Velosipēdu novietot stāvēšanai varēs ar jebkuru NFC karti – bankas, lojalitātes, klienta, durvju čipu, u.c. vai viedtelefonu, kur instalēta Bikeep lietotne.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā, pie tirdzniecības centra “Galerija Centrs” pieejamas bezmaksas viedās velonovietnes Bikeep, kas aprīkotas ar vairākiem drošības elementiem: diennakts novērošanas kamera, skaļa signalizācija, stiprināta metāla konstrukcija, signāl-ziņojums transportlīdzekļa īpašniekam un citiem.

“Mēs saviem apmeklētājiem vēlamies nodrošināt maksimāli augstu komforta līmeni, lai, apmeklējot tirdzniecības centru, nebūtu jāuztraucas par savu velosipēdu, jo viedajā velonovietnē transportlīdzeklis ir drošībā. Ticam, ka velobraucēji un centra apmeklētāji novērtē šādus inovatīvus risinājumus, kas palīdz attīstīt velo satiksmes infrastruktūru, kā arī veicina uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus vairāk domāt par draudzīgiem risinājumiem pilsētvides attīstībā. Esam gandarīti attīstīt pilsētas infrastruktūru un ieviest inovācijas tirdzniecības centru pakalpojumos,” stāsta “Galerija Centrs” vadītāja Sanita Krīgere.

Latvijā ienāk igauņu Bikeep viedie mikromobilitātes risinājumi  

Ar vairāk nekā 1 000 000 lietotājiem visā pasaulē, Igaunijas viedie mikromobilitātes...

Viedās velosipēdu novietnes lietošana ir vienkārša, lai to izmantotu jebkurš interesents. Slēdzenes atvēršana un aizvēršana notiek ar jebkuras NFC/RFID kartes palīdzību jeb “pīkstināmo” karti, čipu, piemēram, lojalitātes karti, bankas karti, durvju čipu vai ar Bikeep lietotni.

Lietotnes izmantošanai ir savas priekšrocības, jo velosipēda īpašnieks var saņemt trauksmes signālu vai ziņojumu par velosipēda statusu, apskatīt būtiskus datus – stāvēšanas ilgumu, redzēt pieejamās lokācijas, brīvās vietas novietnē un citus.

Bikeep ir 2013. gadā dibināts igauņu tehnoloģiju uzņēmums. Kopš 2013. gada vairāk kā 30 valstīs ir uzstādītas 3500 viedās velosipēdu novietnes, kuras kopā izmantojuši vairāk kā 1 000 000 lietotāju. Visiem risinājumiem ir 24/7 atbalsts un video novērošana.

Latvijā Bikeep pārstāv viedpilsēta.lv, viedo pilsētvides tehnoloģiju uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru