Latvija imigrantiem visnedraudzīgākā

2011. gada 01. marts plkst. 16:53
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas imigrantu integrācijas politika starptautiskā pētījumā novērtēta kā visnelabvēlīgākā Eiropā. Šādu novērtējumu Latvija saņem jau otro reizi.

Salīdzinot 31 valsts likumus, Imigrantu integrācijas politikas indekss atzīst, ka Latvijā ir visnelabvēlīgākā vide ieceļotājiem un viņu bērniem. Pētījumā uzsvērts, ka kopš 2007.gada Latvijā ir ieviesti vairāki uzlabojumi imigrantu integrācijas politikā.

Imigrantiem ir ļoti ierobežotas politiskās līdzdalības iespējas, skolas neesot gatavas uzņemt ieceļotāju bērnus, un daudzās jomās Latvija tikai pilda minimālās ES prasības. Pētījuma autori uzsver, ka Latvijai trūkstot saskaņotas politikas, kā sabiedrībai uzņemt iebraucējus, kas veido aptuveni 2% no valsts iedzīvotājiem.

«Pētījums liecina, ka mums ir imigrācija, bet nav imigrantu integrācijas politikas. Pētījums arī rāda, ka mums nav ne mazāko cerību piesaistīt augsti kvalificētus imigrantus, jo nav nekāda pamata, lai viņi šeit brauktu,» saka LU Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks.

Britu padomes vadītāja Latvijā Dace Melbārde aicina sakārtot imigrantu integrācijas jautājumu, kamēr imigrantu skaits Latvijā nav pārāk augsts. Viņa arī uzsver, ka pētījuma mērķis ir nevis kritizēt vai pamācīt, bet gan veicināt diskusijas par to, cik pamatota ir esošā imigrantu integrācijas politika.

Viens no uzlabojumiem, varētu būt dubultpilsonības pieļaušana. «Tas, ka cilvēkam ir iespējas iegūt papildus jeb dubultpilsonību, nenozīmē, ka viņš ir mazāks patriots. Tas tikai atvieglo viņa dzīvi,» saka Arābu kultūras centra priekšsēdētājs Abu Meri.

Maija beigās Rīgā notiks konference, lai eksperti un atbildīgās valsts institūcijas varētu diskutēt par nepieciešamajām izmaiņām Latvijas imigrantu integrācijas politikā.

Imigrantu integrācijas politikas indekss (MIPEX) analizē, vai ES dalībvalstu, Norvēģijas, Šveices, Kanādas un ASV valdības sniedz vienlīdzīgas tiesības, atbildības un iespējas visiem iedzīvotājiem, kā to paredz arī ES dalībvalstu pieņemtie starptautiskie standarti.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām