Latvijā laupītāji visvairāk baidās no suņiem

2011. gada 10. marts plkst. 9:11
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Īpašuma saimnieki pietiekami neapzinās, ka suns zagļiem iedveš lielākas bailes nekā apsardzes signalizācija vai videonovērošana, apliecina pētījums, kurā par īpašuma drošību iztaujāti gan iedzīvotāji, gan paši kramplauži, vēsta Latvijas Avīze.

Kamēr daudzi īpašuma saimnieki esot pārliecināti, ka drošākās pret zagļiem ir apsardzes signalizācijas un videonovērošanas kameras (tā domā 21% aptaujāto), 39% aptaujāto laupītāju, kas pieķerti un saukti pie atbildības, atzinuši, ka visvairāk baidās no suņa. Aptaujāto iedzīvotāju vidū tikai 14% apzinājušies sargsuņa īpašo nozīmi. Pilsētās zagļi iekļūšanai mājoklī visbiežāk izmantojot balkonus un logus, laukos galvenokārt apzog mājas, kurās cilvēki pastāvīgi neuzturas (lai slēptu pēdas, mājas nereti tiekot arī nodedzinātas). Visvairāk zādzību fiksēts Rīgā, Pierīgā un Vidzemē.

Īpašumu apdrošināšanas pārstāvis Kristians Pudans kā īpaši satraucošas laikrakstam akcentējis divas lietas: 44% garnadžu ir pārliecināti, ka zagšanu Latvijā izdarīt ir viegli (Lietuvā šis procents esot vēl lielāks – ap 60) un ka 65% gadījumu informācijas avots ir novērošana un personu izsekošana.

Lai neradītu aizdomas, zagļi iemanījušies radīt iespaidu, ka atrodas īstajā vietā un laikā, piemēram, kāpņu telpā skrūvē spuldzīti vai kaut ko met pastkastē. 40% gadījumu informācija tiek iegūta no radiniekiem, paziņām, kolēģiem, draugiem.

Dramatiski mazs esot apzagšanas ilgums, kas nepieciešams kramplaužiem – 63,5% gadījumu tas nav lielāks par 15 minūtēm.
Zog to, kas ir pēc iespējas mazāks, vieglāk realizējams un grūtāk atpazīstams.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām