Pakalpojumi

Latvijas Jūras medicīnas centrs veiks investīcijas, lai piesaistītu vietējos un ārvalstu pacientus

Db.lv, 27.11.2018

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Latvijas Jūras medicīnas centrs (LJMC) turpina piesaistīt jaunus vietējos un ārvalstu pacientus, liecina uzņēmuma pārskats Nasdaq Riga.

Par vienu no 2017. gada attīstības virzieniem pērn noteikta ārvalstīs dzīvojošo pacientu piesaiste. Šāda pieeja līdzās piedāvāto pakalpojumu pilnveidošanai 2017. gadā veicināja ārvalstu pacientu skaita pieaugumu, kā arī sekmēja to, ka LJMC ir iekļauts valsts oficiālajā Medicīnas tūrisma pakalpojumu sniedzēju reģistrā, ko veido Veselības inspekcija.

Līdzās veiksmīgajai ārvalstu pacientu piesaistei 2017. gadā aktīvi popularizējot maksas medicīnas pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem, LJMC nodrošināja arī Latvijā dzīvojošo pacientu skaita pieaugumu.

LJMC 2018. gadā ir noslēgti līgumi ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu sniegšanu 2018. gada budžetā paredzētajā apjomā.

2016. gada 24. martā tika parakstīts būvdarbu līgums ar SIA «Selva būve» par LJMC piederošas ēkas pārbūvi un Diagnostiskās radioloģijas nodaļas izbūvi Patversmes ielā 23, Rīgā. Līguma summa ir 920 792 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. 2017. gada 2. maijā Būvniecības valsts kontroles birojs parakstīja aktu par Diagnostiskās radioloģijas nodaļas Patversmes ielā 23 pieņemšanu ekspluatācijā. Pēc nodošanas ekspluatācijā Diagnostiskās radioloģijas nodaļa 2017. gada ir uzsākusi darbību pilnā plānoto pakalpojumu apjomā (magnētiskā rezonanse, rentgena izmeklējumi, ultrasonogrāfija), kāpinot sniegto pakalpojumu (gan valsts apmaksāto, gan maksas pakalpojumu) apjomu un kvalitāti. Ir noslēgts līgums par sadarbību PET/CT radioloģisko izmeklējumu pieejamības un pakalpojumu apmaksas nodrošināšanai.

Lai piesaistītu aizvien vairāk jaunu vietējo un ārvalstu pacientu, LJMC 2018. gadā iecerējis veikt investīcijas ar mērķi ieviest inovatīvus medicīnas pakalpojumu servisa risinājumus, celt personāla kvalifikāciju un pilnveidot pacientu apkalpošanu. Tāpat LJMC turpinās līdzdalību valsts politikā attiecībā uz slimnīcu pārprofilēšanu par ambulatorām ārstniecības iestādēm.

2018. gada deviņos mēnešos LJMC strādāja atbilstoši 2018. gada apstiprinātajam budžetam. LJMC zaudējumi ir 37 957 eiro. LJMC turpina realizēt intensīvu investīciju politiku, kas vērsta uz Sabiedrības konkurētspējas un rentabilitātes celšanu nākotnē. 2018. gadā ir plānotas investīcijas 200 000 eiro apjomā.

LJMC pārdevusi tai piederošās 50,4% SIA «Klīnika Dzintari» kapitāla daļas un par to ir saņēmusi atlīdzību 69 049 eiro.

LJMC pārdevusi arī tai piederošo nekustamo īpašumu Vecmīlgrāvja 5. līnijā 26 un ir saņēmusi atlīdzību 190 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru