Latvijas lauku tūrismā darbiniekus meklē Krievijā un Baltkrievijā 

Latvijas lauku tūrismā joprojām lielākā problēma ir darbinieku trūkums, teica biedrības Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele.

LETA, 30.08.2016

Foto: Lita Krone/LETA

«Darbinieku trūkums mums aizvien ir lielākā problēma lauku tūrismā, un šī problēma šobrīd daudzās vietās tiek risināta, piesaistot cilvēkus no Baltkrievijas, Krievijas. Tā mums ir sāpe, ka cilvēkus nevar noturēt. Protams, to visu iespaido arī sezonalitāte,» teica Ziemele.

Viņa atzina, ka dažkārt vietējie klienti ir neapmierināti ar to, ka Latvijas lauku tūrisma mītnēs tiek nodarbināti ārvalstnieki, kuri nepārzina latviešu valodu. Taču tas drīz vien būs vienīgais iespējamais risinājums, ņemot vērā lielo no Latvijas emigrējušo iedzīvotāju skaitu, kura dēļ Latvijas laukos trūkst darbinieku.

Ziemele arī atzīmēja, ka Latvijas lauku tūrisma uzņēmējiem īpaši trūkst pavāru. «Laukos milzīga problēma ir ar pavāriem, ar šefpavāriem. Labām kafejnīcām ir problēmas noturēt labus apkalpotājus, un tad, protams, mēs dabūjam sūdzības no tūristiem, kas brauc uz piejūras pilsētām ieturēt pusdienas vai vakariņas un ilgi gaida ēdienu. Kapacitāte ir ārkārtīgi vāja - sestdienas, svētdienas tūrisma pieplūdumu nevar pārgremot,» teica Ziemele, piebilstot, ka ne vienmēr uzņēmējs spēj optimizēt izdevumus, vienkāršot ēdienkarti vai padarīt ātrāku apkalpošanu.

Viņa arī pastāstīja, ka iepriekšminēto problēmu dēļ lauku tūrisma mītnēs dažkārt cieš arī kvalitāte. «Ir, kam pieklibo ar cilvēku daudzumu, kas pārlādē vietu ar daudz dažādām [nakšņotāju] kompānijām, kuras viena otrai traucē un ir par skaļu. Tad vairs nav pieejams sapnis par laukiem. Ir, protams, arī tādi uzņēmēji, kas vasarā netiek galā ar uzņemto viesu apjomu, nevar paspēt kārtīgi iztīrīt telpas,» teica Lauku ceļotāja prezidente.

Lauku ceļotājs ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, kuras mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā.

Jaunākais izdevums